Hayvancılık destekleri için müracaat uyarısı

Hayvancılık destekleri için müracaat uyarısı
Hayvancılık destekleri için müracaat uyarısı
SİVAS (AA) - Sivas Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü İhsan Aslan, hayvancılık desteklerinden faydalanacak yetiştiricilere müracaat uyarısında...

SİVAS (AA) - Sivas Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü İhsan Aslan, hayvancılık desteklerinden faydalanacak yetiştiricilere müracaat uyarısında bulundu.

Aslan, yaptığı yazılı açıklamada, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yürütülen hayvancılık desteklemeleri ile ilgili tebliğin Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdiğini hatırlattı.

Tebliğ doğrultusunda anaç sığır, suni tohumlamadan doğan buzağı, anaç manda, malak, anaç koyun keçi, sürü yöneticisi istihdamı, çiğ süt üretiminin desteklenmesi ve besilik erkek sığır desteklemeleri ile ilgili ödemelerin yapıldığını ifade eden Aslan, şunları kaydetti:

"İstenilen belgeler, müracaat yeri ve zamanıyla ilgili bilgiler tebliğde belirtilmiş olup, desteklemeden faydalanmak isteyen yetiştiriciler üyesi olduğu birliğe, örgütsüz çiftçilerin ise il, ilçe müdürlüklerine müracaat ederek gerekli bilgi ve belgeleri temin etmeleri ve destekten faydalanmak için 31 Aralık tarihine kadar müracaatlarını yapmaları gerekmektedir."