Hukukçular Derneği, sandıklara müşahit gönderecek

Hukukçular Derneği, sandıklara müşahit gönderecek
Hukukçular Derneği, sandıklara müşahit gönderecek
SİVAS (AA) - Hukukçular Derneği Sivas İl Temsilcisi Haşim Özdal, 7 Haziran Genel Seçimlerinde seçimlerin adil bir şekilde gerçekleşmesi için sahada...

SİVAS (AA) - Hukukçular Derneği Sivas İl Temsilcisi Haşim Özdal, 7 Haziran Genel Seçimlerinde seçimlerin adil bir şekilde gerçekleşmesi için sahada olacaklarını ve sandıklara müşahit göndereceklerini belirtti. 

Özdal, kentteki bir hukuk bürosunda düzenlediği basın toplantısında, bir takım odakların Türkiye 'de demokratik usullerle şeffaf bir şekilde yapılan seçimlerle ilgili milletin aklına şüphe tohumları ektiğini ve şaibe atmosferi oluşturmaya çalıştığını söyledi. 

Seçime gölge düşürmek ve seçim sonuçlarının maniple etmek isteyenlerin bulunduğunu öne süren Özdal, "Hukukçular Derneği olarak, adaletten ve milletin iradesinden yanayız. Seçimin adil bir şekilde yürütülmesi taraftarıyız, silahla siyasete karşıyız. Korkutmayla yapılan siyasete, çetelere ve kapalı yapılara karşıyız" dedi. 

Hukukçular Derneğinin  Anadolu 'daki il temsilcilikleri ile eş zamanlı olarak tüm sandıklara müşahit göndereceğini dile getiren Özdal, şunları kaydetti: 

"Seçimin adil bir şekilde gerçekleşmesi için sahada olacağımızı kamuoyuna ilan ediyor ve milletimizin her bir ferdine tek tek sesleniyoruz. Türkiye'nin hak ettiği değere ulaşmasını istiyorsan, istikrar istiyorsan, itibarlı bir yaşam istiyorsan, karanlık odakların şaibelerine inanma. Aklını ve kalbini dinle, doğru bildiğini yap. Her seçimde olduğunu gibi bu seçimde de sandıktan çıkacak sonuç senin iradendir. Kendi iradene sahip çık. Oyuna gelme, milli iradeye sahip çık."