İl Özel İdaresi 2016 yılı bütçesi 120 milyon lira

İl Özel İdaresi 2016 yılı bütçesi 120 milyon lira
İl Özel İdaresi 2016 yılı bütçesi 120 milyon lira
SİVAS (AA) - Sivas İl Özel İdaresinin 2016 bütçesinin 120 milyon lira olarak belirlendiği bildirildi. Kurumdan yapılan yazılı açıklamaya göre, İl...

SİVAS (AA) - Sivas İl Özel İdaresinin 2016 bütçesinin 120 milyon lira olarak belirlendiği bildirildi. 

Kurumdan yapılan yazılı açıklamaya göre, İl Genel Meclisi'nin kasım ayı toplantısı Sedat Özata başkanlığında yapıldı. 

Toplantıda, Plan Bütçe Komisyonu Başkanı Turan Topgül, 2016 yılı bütçe ve yatırım programını okudu.

Topgül, bütçe ve yatırım programının hazırlanması noktasında özverili bir çalışma yürütüldüğünü ifade ederek, bütçenin 120 milyon lira olarak belirlendiğini söyledi.

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Salih Ayhan ise kentin geniş bir coğrafi yapıya sahip olduğunu, ihtiyaçlar doğrultusunda bütçe ve yatırım programının belirlendiğini ifade etti.

İdarenin bu yıl ki bütçesinin 95 milyon lira olduğunu hatırlatan Ayhan, şöyle konuştu:

"2016 yılında ise 120 milyon lira olarak belirlenen bütçeyle daha çok hizmet yapacağız. İdaremiz sadece kırsalda faaliyet gösteren bir kurum değil. Eğitim, sağlık, spor, emniyet, turizm alanlarında da yatırım yapan, ilimizin lokomotif kurumlarından birisidir. Bu hizmetler için idaremiz ve ilgili bakanlıklardan aktarılan ödeneklerle birlikte 2015 yılında yaklaşık 500 milyon lira harcama gerçekleştirdik. İl Genel Meclisimiz ve İl Özel İdaremizin bu birlikteliği devam ettiği takdirde 2016 yılında da güzel yatırımlar yapılacaktır. Söz verdiğimiz her şeyi yapmakla mükellefiz. Dolayısıyla her yıl kaynaklarımıza endeksli olarak gerçekçi bütçe hazırlanmasına özen gösteriyoruz."