İl Özel İdaresinde yangın tatbikatı

İl Özel İdaresinde yangın tatbikatı
İl Özel İdaresinde yangın tatbikatı
SİVAS (AA) - Sivas İl Özel İdaresinde yangın tatbikatı gerçekleştirildi.İl Özel İdaresinden yapılan yazılı açıklamaya göre, acil müdahale ekipleri ve...

SİVAS (AA) - Sivas İl Özel İdaresinde yangın tatbikatı gerçekleştirildi.

İl Özel İdaresinden yapılan yazılı açıklamaya göre, acil müdahale ekipleri ve İl Afet Acil Durum Müdürlüğünce idare binasında yangın tatbikatı yapıldı.

Kurum personelince görevlendirilen, yangın önleme, söndürme, ilk yardım, arama kurtarma ve tahliye ekipleri, tatbikat öncesi İl Afet Acil Durum Müdürlüğü ekiplerince bilgilendirildi.  

İl Afet Acil Durum Müdürü Nazif Ekinci, meclis salonunda toplanan personele, yangın türleri, yangına sebep olan etkenler, yangına müdahale ve yangın tüpünün kullanılması gibi konularda bilgi verdi.

Daha sonra tatbikat kapsamında kurum içerisinde mahsur kalan yaralı personel, arama-kurtarma ekiplerince başarı şekilde tahliye edildi. Tatbikat gereği çıkarılan yangın ise kontrollü bir şekilde söndürüldü.

Ekinci, tatbikat sonrası yaptığı açıklamada, İl Özel İdaresi tarafından talep edilen eğitim programını başarıyla tamamladıklarını belirterek, "Yangın gerçek hayatta başımıza gelebilecek hadiselerden bir tanesi. Bu tatbikatlar bizlerin daha çok bilinçli olmasına vesile olacaktır. Bu eğitimi düzenleyen ve destek veren herkese teşekkür ediyorum" ifadesini kullandı.