İlköğretim Haftası

İlköğretim Haftası
İlköğretim Haftası
Şarkışla ilçesinde kutlama programı düzenlendi

SİVAS (AA) - Şarkışla ilçesinde İlköğretim Haftası dolayısıyla kutlama programı düzenlendi.

Programda ilk olarak Gülsu meydanındaki Atatürk Anıtı'na çelenk sunuldu. 

Şehit Tuncer Çeliker Yatılı Bölge Orta Okulu'nda düzenlenen program saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Öğrencilerin İlköğretim Haftasının önemini anlatan şiirler okumasının ardından ana sınıfı öğrencileri gösteri sundu.

Kaymakam Akif Pektaş, programda yaptığı konuşmada, en büyük bütçe payının eğitime ayrıldığını söyledi. Eğitime yapılan yatırımın boşa gitmediğini aktaran Pektaş, yeni eğitim -öğretim yılında öğrenci ve öğretmenlere başarılar diledi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Ergen de öğrencilerden geçen yılki eğitim-öğretim yılında yapmış oldukları dereceyi bu yılda daha iyi bir yere yükseltmenin gereği ve bilincinde olarak çalışmalarını istedi.

Okul müdür başyardımcısı Cihangir Özcan ise öğrencilerin akademik olarak yetiştirilmesinin önemine değinerek, "Eğitim çalışanlarının çabasının gün geçtikçe artması gerekiyor" dedi.

Programına, Garnizon Komutanı Jandarma Üsteğmen Ramazan Ergel, Belediye Başkanı Ahmet Turgay Oğuz, Gürçayır Belde Belediye Başkanı Osman Özkan, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Mithat Tolunay, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, öğrenciler ve veliler katıldı.