Irak'ta alıkonulan işçilerin serbest bırakılması

Irak'ta alıkonulan işçilerin serbest bırakılması
Irak'ta alıkonulan işçilerin serbest bırakılması
- İşçilerden Muzaffer Kaya'nın eşi Marziye Kaya : - "Çok zor bir durumdu, ilk başta hayatından endişe duyuyordum. İnternette görüntülerini görünce içim biraz rahattı. Çok sevinçliyim, inşallah kısa zamanda gelecek"

SİVAS (AA) - Irak'ın başkenti Bağdat 'ta serbest bırakılan 16 Türk işçiden Muzaffer Kaya'nın (28) Sivas'taki evinde sevinç yaşanıyor.

Melike (8) ve Hüsne (5) isminde iki kızı bulunan Muzaffer Kaya'nın eşi Marziye Kaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, işçilerin serbest bırakılmasından duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Haberi eşinin amcası ve kayınbiraderinden aldığını ifade eden Kaya, "Daha sonra televizyonda alt yazı geçti" dedi. 

Eşinin yakınlarının da bilgiyi Irak'taki şirket yetkililerinden aldığını aktaran Kaya, büyük sıkıntılar yaşadıklarını belirtti. Kaya, "Çok zor bir durumdu, ilk başta hayatından endişe duyuyordum. Sonradan internette görüntülerini görünce içim biraz rahattı.  Bugün çok sevinçliyim, inşallah kısa zamanda gelecek" diye konuştu. 

Kaya, eşinin kaçırıldığını çocuklarından gizlemeye çalıştığını söyledi. 

Bağdat'ın Sadr bölgesinde 2 Eylül 'de bir Türk müteahhitlik firmasına bağlı çalışan 18 Türk, kimliği belirlenemeyen üniformalı bir grup tarafından alıkonulmuş, iki işçi daha önce serbest bırakılmıştı. 


  ETİKETLER:

  Irak

  ,

  Bugün

  ,

  eylül

  ,

  Bağdat

  ,

  şirket