İŞKUR İl Müdürü Köksal:

İŞKUR İl Müdürü Köksal:
İŞKUR İl Müdürü Köksal:
- "İşitme engelli kardeşlerimizin bir kısmını istihdam garantili sıhhi tesisat kursuna alacağız"

SİVAS (AA) -   Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Sivas İl Müdürü Nurettin Köksal, "İşitme engelli kardeşlerimizin bir kısmını istihdam garantili sıhhi tesisat kursuna alacağız" dedi.

Köksal, İŞKUR binasında düzenlediği basın toplantısında, Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri (UMEM) projesi kapsamında Sivas'ta 214 kişinin işe yerleştirildiğini belirtti.

Geçen yıl işe yerleştirmede Türkiye'de 34'üncü sırada yer aldıklarını ifade eden Köksal, "Bu bizim için ümit verici bir rakam. 2015 yılında Sivas'taki işsizler için, işverenler için inşallah daha güzel bir çalışma yapacağız. Bu çalışmalar arasında UMEM çok önemli bir projeydi, İç Anadolu Bölgesi'nde bölge birincisi olduk" diye konuştu.

Köksal, işitme ve görme engellilerin istihdamı için projeler hazırladıklarını da belirterek, şunları kaydetti:

"Türkiye'de hiç olmayan projeleri yapmaya çalışacağız. Engellilerle ilgili çok güzel projelerimiz var. İşitme engelli kardeşlerimizin bir kısmını istihdam garantili sıhhi tesisat kursuna alacağız. Yüzde 100 devlet memuru olacak inşallah arkadaşlarımız, bir kısmını da grafikerlik kursuna alacağız. İşsiz arkadaşlarımızın tamamını tespit ettik, onları kursa alıyoruz ve hepsini işe alacağız. O bittikten sonra görme engellilere gelecek sıra. Ondan sonra ortopedik engelliler ve diğer engelli kardeşlerimizin tamamını yavaş yavaş liste şeklinde alıyoruz. 2015 yılı içerisinde engellilerle ilgili Türkiye'de ses getirecek çok güzel projelerimiz olacak." 


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  Anadolu

  ,

  İŞKUR

  ,

  ,

  engelli

  ,

  liste

  ,

  2015