İsmet Yılmaz Bulvarı açılışa hazırlanıyor

İsmet Yılmaz Bulvarı açılışa hazırlanıyor
İsmet Yılmaz Bulvarı açılışa hazırlanıyor
- Bulvarın açılışı 9 Ekim'de TBMM Başkanı İsmet Yılmaz'ın katılımıyla yapılacak

SİVAS (AA) - Sivas'ta yapımı devam eden İsmet Yılmaz Bulvarı'ndaki çalışmalarda son aşamaya gelindiği bildirildi. 

Sivas Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Belediye Başkanı Sami Aydın, İsmet Yılmaz Bulvarı'nda devam eden çalışmaları yerinde inceledi. Cumhuriyet Üniversitesinin ulaşım sorununa çözüm olacak İsmet Yılmaz Bulvarı'ndaki çalışmalara geçen yıl başlandığını belirten Aydın, bulvarın tarihi Fadlum Köprüsü'nde yaşanan trafik sıkıntısını ortadan kaldıracağını ifade etti. 

İsmet Yılmaz Bulvarı'nın Cumhuriyet Üniversite ile Sivas'ı birleştirecek önemli bir proje olduğuna dikkati çeken Aydın, "Şu anda üniversite içerisindeki mevcut kavşakta çalışma yapıyoruz. Yeni planladığımız Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı ile devamı olan İsmet Yılmaz Bulvarı ve Kavşağı yola uyumlu hale getiriyoruz" ifadelerini kullandı. 

Bulvarın açılışının 9 Ekim Cuma günü  TBMM Başkanı İsmet Yılmaz'ın katılacağını törenle yapılacağını belirten Aydın, şunları kaydetti: 

"Çalışma doğrultusunda İsmet Yılmaz Köprüsü ve Köprülü Kavşağı'nın da açılışını gerçekleştireceğiz. Yapılan yol uluslararası standartlarda, altyapısı, yağmur suyu hatları, bisiklet ve yürüyüş yolları ile Sivas'ın en prestijli bulvarlarından bir tanesi olacak. Üniversitenin ulaşım sorunu ortadan kalkarken şehrimize de çok önemli bir bulvar kazandırmış olacağız."