İsmet Yılmaz'ın TBMM Başkanı seçilmesi

İsmet Yılmaz'ın TBMM Başkanı seçilmesi
İsmet Yılmaz'ın TBMM Başkanı seçilmesi
- Sivas Ticaret Borsası Başkanı Hastaoğlu: - "Sayın Yılmaz'ın TBMM Başkanı olması Sivas için büyük bir şans" - Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Demirgil: - "Sayın İsmet Yılmaz'ın Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına seçilmesi Sivas için önemli bir fırsat ve bir ilktir"

SİVAS (AA) - Sivas Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu ile Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Yüksel Demirgil,  AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz'ın, TBMM Başkanlığına seçilmesi dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Hastaoğlu, mesajında, İsmet Yılmaz'ın TBMM Başkanlığına seçilmesinden dolayı büyük sevinç yaşadıklarını belirtti.

Yılmaz'ı kutlayan Hastaoğlu, "Sivas'a ve tüm Türkiye 'ye hayırlı olmasını diliyorum. Sayın İsmet Yılmaz, Denizcilik Müsteşarlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarlığı, Türkiye Cumhuriyeti anayasasının 114. maddesi uyarınca bağımsız olarak Ulaştırma Bakanlığı, 61. hükumetteyse Milli Savunma Bakanlığı görevlerini başarıyla yerine getirmiş ve gerek ilimiz, gerekse ülkemiz adına büyük hizmetlerde bulunmuştur" ifadelerini kullandı.

Hastaoğlu, şunları kaydetti:

" Bugün seçilmiş oldukları TBMM Başkanlığı göreviyle bu hizmetlerini taçlandırmışlardır. Dürüst, uzlaşmacı kişiliğinin yanı sıra devlet tecrübesiyle kendini her siyasi düşünceye kabul ettirmiş bir kişi olan Sayın Yılmaz'ın TBMM Başkanı olması Sivas için büyük bir şans. Sivas'ın ağabeyi olan Sayın İsmet Yılmaz, bundan sonra Türkiye'nin ağabeyliğini üstlenmiştir. Kendisini tekrar kutluyor, yeni görevinde başarılar diliyorum."

- Demirgil'in mesajı

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Yüksel Demirgil de mesajında, Yılmaz'ın Meclis Başkanı seçilmesinin kendilerini gururlandırdığını belirtti.

Büyük bir mutluluk ve gurur yaşadıklarını aktaran Demirgil, şöyle devam etti:

"Anadolu'nun bağrında yetişip, bilgisi ve tecrübesiyle önemli görevlerde yer alan ve Sivas'ı her platformda en iyi şekilde temsil eden Sayın İsmet Yılmaz'ın TBMM Başkanlığına seçilmesi Sivas'a ve ülkemize hayırlı ve uğurlu olsun. Devletin birçok kademesinde görev alan, dürüst, uzlaşmacı ve çalışkan kişiliğiyle örnek olan Sayın İsmet Yılmaz'ın Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına seçilmesi Sivas için önemli bir fırsat ve bir ilktir. Bu duygu ve düşüncelerle Sivas milletvekilimiz, Bakanımız Sayın İsmet Yılmaz'a yeni görevinde başarılar diliyor, Sivas'a ve ülkemize hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum."