İspanyol öğrencilerden İl Özel İdaresi'ne ziyaret

İspanyol öğrencilerden İl Özel İdaresi'ne ziyaret
İspanyol öğrencilerden İl Özel İdaresi'ne ziyaret
SİVAS (AA) - Avrupa Birliği Erasmus (Plus) Gençlik Değişim Projeleri kapsamında Sivas'a gelen İspanyol öğrenciler, İl Özel İdaresi Genel...

SİVAS (AA) -  Avrupa Birliği Erasmus (Plus) Gençlik Değişim Projeleri kapsamında Sivas'a gelen İspanyol öğrenciler, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Salih Ayhan'ı makamında ziyaret etti.

İl Özel İdaresinden yapılan yazılı açıklamada, Ayhan, proje kapsamında Sivas'ın tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerini anlatarak, misafirlerle bir süre görüştü. Ayhan, İl Özel İdaresi'nin görevlerini ve yaptığı işler hakkında öğrencilere bilgi vererek, İl Özel İdaresi'nin kırsal altyapı başta olmak üzere eğitim , kültür, sağlık ve spor gibi alanlarda çalışmalar gerçekleştirdiğini, kırsalda yaşayan vatandaşların yaşam standartlarının iyileştirilmesine yönelik önemli hizmetler yaptığını belirtti.

Proje Koordinatörü Yusuf Akpınar da "Hayatın Ritmi Projesi' kapsamında 2-9 Şubat tarihleri arasında 12 İspanyol ve 12 Türk öğrenciye müzik temalı şan eğitimi dersi veriyoruz. Bu eğitimlerin yanı sıra Avrupa Birliği vatandaşlığı, insan hakları konularında da öğrencilerimizi bilgilendiriyoruz" ifadesini kullandı.

Ayhan öğrencilere, "Sivas Tarihi ile Yaşıyor Projesi" kapsamında İl Özel İdaresi İdaremiz tarafından hazırlanan gravürlü takvim ve İl Özel İdaresi'ni faaliyetlerinin anlatıldığı dergi hediye etti.