İsrail askerlerinin Mescid-i Aksa baskını

İsrail askerlerinin Mescid-i Aksa baskını
İsrail askerlerinin Mescid-i Aksa baskını
- Özgür-Der Sivas Şubesi üyeleri, İsrail askerlerinin Mescid-i Aksa baskınına tepki gösterdi

SİVAS (AA) -  Sivas'ta,  İsrail askerlerinin Mescid-i Aksa baskını  protesto edildi.

Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan Özgür-Der Sivas Şubesi üyeleri, "Yaşasın Filistin direnişimiz", "Korsan İsrail, Filistin'den defol" "Kaholsun İsrail" pankartları açarak, "Kahrolsun İsrail" sloganları attı.

 Özgür-Der Sivas Şubesi Sözcüsü Sinan Ceran, İsrail askerlerinin Mescid-i Aksa'ya yaptıkları baskına tepki göstererek, "Mescid-i Aksa onurumuzdur, koruyacağız" dedi.

İslam dünyasının, bu olaya sessiz kalmasına tepki gösteren Ceran, şöyle konuştu:

 "2012'de 3 kere, 2013'te ise 8 defa kapatılan Harem-i Şerif'e bu yıl 76 kez Müslümanların girişi engellendi. Yani yaklaşık dört günde bir Harem-i Şerif'in kapatıldığı görülmekte. Bu seyir böyle devam ettiğinde Harem-i Şerif'in önce daha uzun sürelerle ve ardından da bütünüyle kapatılması hiç de sürpriz olmayacaktır. Dikkat çekilmesi gereken nokta İsrail'in gücü değil, bu çeteye mübarek mekanlarımızı kirletme cüretini suskun İslam dünyasının veriyor olmasıdır."

Filistin halkının kadınlarıyla gençleriyle direndiğini dile getiren Ceran,  "Kadınlar, Aksa'yı canla başla savunmakta, işgalcilere karşı direnmektedirler" ifadesini kullandı.

Grup, dua ettikten sonra dağıldı.