İsrail askerlerinin Mescid-i Aksa baskını

İsrail askerlerinin Mescid-i Aksa baskını
İsrail askerlerinin Mescid-i Aksa baskını
SİVAS (AA) - Saadet Partisi Sivas İl Kadın Kolları Tanıtım Başkanı Aişe Coşar, İsrail askerlerinin Mescid-i Aksa baskınını kınadı.Coşar, Saadet...

SİVAS (AA) - Saadet Partisi Sivas İl Kadın Kolları Tanıtım Başkanı Aişe Coşar,  İsrail askerlerinin Mescid-i Aksa baskınını kınadı.

Coşar, Saadet Partisi İl Başkanlığında gazetecilere yaptığı açıklamada, İsrail'in tavrını lanetleyerek, "1967'den beri ilk kez Mescid-i Aksa'ya, üstelik postallarıyla giren işgalci İsrail'in bu saygısızlığı, bu zulmü asla kabul edilemez" dedi.

Olaya tepki vermeyen uluslararası kamuoyunu da kınayan Coşar, "İsrail, sözden değil, güçten anlar. Cılız açıklamalar, sözde kınamalar, bugün de Mescid-i Aksa baskınında görüldüğü gibi İsrail'i daha fazla cesaretlendirip, daha fazla pervasızlaştırıyor" diye konuştu.

Coşar, "Filistin konusunda, Müslümanların ilk kıblesi olan Mescid-i Aksa konusunda Filistinliler değil, bütün İslam dünyası imtihandan geçmektedir. İslam ülkelerinin yöneticileri, İsrail karşısında ortaya koydukları duyarsızlığın hesabını ne ümmet önünde, ne de tarih önünde veremeyecektir" ifadesini kullandı.

Tüm İslam coğrafyasını İsrail mallarını boykot etmeye çağıran Coşar, "Bu şanlı milletin evladı olarak yapacaklarımız neticeyi belirleyecektir. Aynı gaye etrafında birleştiğimizde çözemeyeceğimiz sorun yoktur. Herkes bilmelidir ki ne Kudüs'ten vazgeçeriz, ne Mescid-i Aksa'dan vazgeçeriz" diye konuştu.