Kabardey-Balkar Üniversitesi öğrencileri, Sivas'ta

Kabardey-Balkar Üniversitesi öğrencileri, Sivas'ta
Kabardey-Balkar Üniversitesi öğrencileri, Sivas'ta
SİVAS (AA) - Kabardey-Balkar Üniversitesi öğrencileri, Şarkışla Belediye Başkanı Ahmet Turgay Oğuz'u makamında ziyaret etti.Başbakanlık Yurtdışı...

SİVAS (AA) - Kabardey-Balkar Üniversitesi öğrencileri, Şarkışla Belediye Başkanı Ahmet Turgay Oğuz'u makamında ziyaret etti.

Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığının desteği, Yedi İklim Kültür Sanat Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin organizasyonuyla "Kabardey-Balkar Üniversitesi Öğrencileri  Türkiye 'de Soydaşları ile Buluşuyor Projesi" kapsamında ilçeye gelen öğrenciler, belediye binasının girişinde yöresel oyunlarını sergiledi.

Yedi İklim Kültür Sanat Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Kemal Özaydın, Yönetim Kurulu Üyesi Gülseren Yüksel, Kabardey-Balkar Üniversitesi Öğretim Üyesi Zare Bakova ve öğrencileri makamında ağırlayan Oğuz, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. 

Bu tür ziyaretlerin Türkiye için önemli olduğunu belirten Oğuz, "Bu bizim için güzel bir organizasyon ve güzel bir olay. Çünkü insanlarımızın değişik memleketlerde bulunan yakın akrabalarını tanıması, onların yaşadığı yerleri görmesi önemli" diye konuştu.

Zare Bakova ise Türkiye'de bulunmaktan mutluluk duyduklarını dile getirerek, "Türkiye Cumhuriyeti topraklarına ayak bastığımız günden bugüne kadar gerek devlet ricali, gereksi soydaşlarımız bize hak ettiğimizden çok daha fazla tevazu göstererek iltifatta bulundular" ifadesini kullandı.

Oğuz, Bakova'ya Şarkışla kilimi hediye etti.