Kangal köpeği ringe çıktı

Kangal köpeği ringe çıktı
Kangal köpeği ringe çıktı
-Boks eldivenli Kangal köpekleri Sivas'ta düzenlenen Ferdi Boks Şampiyonası'nın ilgi odağı oldu

SİVAS (AA) - Sivas'ta düzenlenen 3. Grup Büyük Erkekler Ferdi Boks Şampiyonası'nda eldiven takılarak ringe çıkartılan iki Kangal köpeği seyircilerin ilgi odağı oldu.  

Türkiye Boks Federasyonu tarafından Sivas Dört Eylül Spor Salonu'nda düzenlenen 3. Grup Büyük Erkekler Ferdi Boks Şampiyonası, üçüncü günündeki müsabakalarla devam etti. Sivas Kangal Çoban Köpeği Sevenler ve Koruyanlar Derneği üyelerinin de izleyici olarak katıldığı şampiyonada, ilk müsabakanın ardından dernek üyelerine ait olan ''Aras'' ve ''Narkos'' isimli iki Kangal köpeği boks eldivenleri takılarak ringe çıkarıldı. 

İzleyicilerin şaşkın bakışları arasında ringte tur attırılan Kangal köpekleri, yoğun ilgi gördü. Müsabakalara katılmak üzere çeşitli illerden Sivas'a gelen sporcular köpeklerle fotoğraf çektirdi. Köpekler ringten indirildikten sonra müsabakalar devam etti. 

Türkiye Boks Federasyonu Basın Danışmanı Onur Karabudak, hem Kangal köpeklerinin önemine işaret etmek hem de müsabakalara olan ilgiyi artırmak için Kangal köpeklerini ringe çıkardıklarını söyledi. Karabudak, ''Boks seyircisinin ve sporcuların ilgisi bizi oldukça memnun etti" dedi.

Sivas Kangal Çoban Köpeği Sevenler ve Koruyanlar Derneği üyesi Tamer Yapıcı da has Kangal köpeği ırkının korunması ve köpeğin önemine dikkat çekmek istediklerini belirtti.


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  spor

  ,

  Fotoğraf

  ,

  Tur

  ,

  eylül

  ,

  çoban