Kanser Haftası

Kanser Haftası
Kanser Haftası
- Sivas'ta mobil KETEM tırının tanıtımı yapıldı

SİVAS (AA) - Sivas'ta, Kanser Haftası etkinlikleri kapsamında mobil Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM) tırının tanıtımı yapıldı.

Şehit Ömer Güney Aile Sağlığı Merkezi önünde düzenlenen törende konuşan Sivas Vali Yardımcısı Ömer Kalaylı, kanserin hayatın acı bir gerçeği olduğunu söyledi.

Her yıl yüzlerce insanın kanserden dolayı hayatını kaybettiğini vurgulayan Kalaylı, "Kanserden korunmak için erken teşhis ve tanıda bulunmak önemli." dedi.

Halk Sağlığı Müdürlüğü ekiplerinin bu konuda gerekli çalışmaları titizlikle yürüttüğünü dile getiren Kalaylı, vatandaşların da erken teşhis ve tedavi konusunda gereken duyarlılığı göstermelerini istedi.

Sivas Halk Sağlığı Müdürü Levent Sağlam ise mobil KETEM tırının yaklaşık 4 haftadır Şehit Ömer Güney Aile Sağlığı Merkezi önünde bulunduğunu ifade ederek, şu ana kadar yaklaşık 500'e yakın vatandaşa hizmet verdiğini kaydetti.

KETEM tırlarında vatandaşlara eğitim videolarının da izlettirildiğini aktaran Sağlam, araçta rahim ağzı ve meme kanseri taraması yapıldığını söyledi.