Karalar köyündeki yıkılan köprü yeniden yapılıyor

Karalar köyündeki yıkılan köprü yeniden yapılıyor
Karalar köyündeki yıkılan köprü yeniden yapılıyor
SİVAS (AA) - Sivas merkeze bağlı, Karalar köyünde yıkılan köprünün yeniden yapılması için çalışmalara başlandı.Sivas İl Özel İdaresi'nden yapılan...

SİVAS (AA) - Sivas merkeze bağlı, Karalar köyünde yıkılan köprünün yeniden yapılması için çalışmalara başlandı.

Sivas İl Özel İdaresi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, özel idare köylerde yeni oluşan sorunları gidermek için hummalı bir şekilde çalışmaların sürdürüyor.

Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü, aşırı yağış ve selden dolayı Karalar köyündeki yıkılan köprüyü yenilemek için hemen çalışmalara başladı. Yeni yapılacak modern köprüyle bölge halkına hem daha sağlıklı ulaşım imkanı sunulacak hem de aşırı yağışlarda ve kışın ulaşımda yaşanacak olası sorunlar ortadan kaldırılacak.

Yeni yapılan köprü 10 metre genişliğinde, 3 metre yüksekliğinde, 9 metre trafik genişliğine ve 10 metre de su geçiş genişliğinde olacak. Köprü ekim ayının sonunda hizmet vermeye başlayacak.

Köy muhtarı Halim Pürlü, aşırı selden dolayı eski köprünün yıkıldığını belirterek, "Bütün yetkililerim sağ olsun hemen geldiler köprümüzü yenilemeye başladılar. Sayın Valimiz Alim Barut'a, Genel Sekreterimiz Salih Ayhan'a ve Sivas İl Özel İdaresine teşekkür ediyorum" ifadesini kullandı.

 


  ETİKETLER:

  Ulaşım

  ,

  Köy

  ,

  Modern

  ,

  hizmet