Karayollarından sis uyarısı

Karayollarından sis uyarısı
Karayollarından sis uyarısı
SİVAS (AA) - Karayolları 16. Bölge Müdürlüğü, Sivas'ın yüksek kesimlerinde etkili olan sis, pus ve gizli buzlanmaya karşı sürücüleri uyardı. Kurumdan...

SİVAS (AA) - Karayolları 16. Bölge Müdürlüğü, Sivas'ın yüksek kesimlerinde etkili olan sis, pus ve gizli buzlanmaya karşı sürücüleri uyardı. 

Kurumdan yapılan yazılı açıklamada, kentin yüksek kesimlerinde etkili olan sis, pus ve bu etkenlere bağlı ortaya çıkan gizli buzlanmanın, sürücüler için ciddi kaza risklerini beraberinde getirdiği belirtildi.

Sürücülerin görüş mesafesinin önemli ölçüde azaldığı sisli havada temkinli hareket etmesi ve özellikle trafiğin çok yoğun olduğu yerlerde hız yapmaması gerektiğinin ifade edildiği açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Sisin yoğun olduğu sabah ve akşam saatlerinde, zincirleme trafik kazalarına karşı dikkatli olunması gerekiyor. Sürücülerden, görüş mesafesinin önemli ölçüde azaldığı sisli havada temkinli hareket etmelerini, gereksiz cesaret gösterip hız yapmamalarını istiyoruz. Karayolları 16. Bölge Müdürlüğü ekiplerimizce trafik levhalarının görünürlüğünü sağlamak için yenileme ve temizleme çalışmaları yapıldı. Sisin olduğu yerlerde kavşaklara yaklaşma noktalarına da flaşör şeklinde yanıp sönen ilave lambalar konularak sürücülerin dikkatli olması için önlemler de alınmakta."


  ETİKETLER:

  Sabah

  ,

  Akşam

  ,

  Karşı