Karayollarından sürücülere kesintisiz hizmet

Karayollarından sürücülere kesintisiz hizmet
Karayollarından sürücülere kesintisiz hizmet
SİVAS (AA) - Sivas'ta, "Alo 159 Karayolları Bilgi Hattı"nın, araç sürücülerine 24 saat karayollarında ki durum hakkında bilgi verdiği...

SİVAS (AA) - Sivas'ta, "Alo 159 Karayolları Bilgi Hattı"nın, araç sürücülerine 24 saat karayollarında ki durum hakkında bilgi verdiği belirtildi. 

Karayolları 16. Bölge Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, kentte kış mevsiminin etkisini sürdürdüğü anımsatılarak, "Alo 159Karayolları Bilgi Hattı'nın yola çıkacak sürücülere hava ve yol durumu hakkında bilgi sunduğu ifade edildi. 

Kış şartları nedeniyle yolda kalan araç sürücülerinin "Alo 159" hattından yardım talebinde de bulunabileceklerinin belirtildiği açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Trafikteki sürücüler, seyahat sırasında yol ve yolculukla ilgili taleplerinin yanı sıra acil yardım gerektiren konularda da sabit veya cep telefonundan 159 numaralı telefon hattını arayabilirler. Vatandaşlarımız, ücretsiz olan bu operatöre bulundukları il sınırları içinden ulaşarak şikayet ve taleplerini iletebilirler. Alo 159  Türkiye 'nin karayolları yol ağında bulunan otoyollar, devlet ve il yollarında seyahat eden sürücülerin seyahat esnasında veya seyahatten önce kullanacağı yol güzergahıyla ilgili tüm soru ve sorunlar hakkında bilgi ve yardım alacağı bir hat olarak hizmet veriyor."

Seyahate çıkacak sürücülerin "Alo 159 Karayolları Bilgi Hattı"nı arayarak, kullanacakları yol güzergahının durumu, yolda çalışma olup olmadığı, yolun açık olup olmadığı ve yolun fiziki yapısı hakkında bilgi alabilecekleri belirtilen açıklamada, sürücülerin yolda gördüğü herhangi bir olumsuzluk karşısında bilgi hattını aramaları istenildi. 

Açıklamada, karayolların da meydana gelen ölümlü, yaralamalı ve hasarlı trafik kazalarında "Alo 159 Karayolları Bilgi Hattı"nın kurtarma ve teknik yardım hizmeti sunduğu da ifade edildi.