Kardeş okul için bin 915 kitap topladılar

Kardeş okul için bin 915 kitap topladılar
Kardeş okul için bin 915 kitap topladılar
SİVAS (AA) - Sivas Cumhuriyet Anadolu Lisesi öğrencileri, "Bir Kitap, Bir Dost" sloganıyla başlattıkları kampanya kapsamında, kardeş okul Siirt Fatih...

SİVAS (AA) - Sivas Cumhuriyet Anadolu Lisesi öğrencileri, "Bir Kitap , Bir Dost" sloganıyla başlattıkları kampanya kapsamında, kardeş okul Siirt Fatih Ortaokulu için bin 915 kitap topladı.

Cumhuriyet Anadolu Lisesi  Tarih ve Düşünce Kulübü ve Kütüphanecilik Kulübü öğrencileri, okul müdürü Remzi Erdoğan, tarih öğretmeni Sinan Baydar ve Türk dili ve edebiyatı öğretmeni Murat Temiz'in desteğiyle bir süre önce kitap toplama kampanyası düzenledi.

Lise öğrencileri, kardeş okul Siirt Fatih Ortaokulu öğrencileri için, Çanakkale Savaşı'nın 100. yıl anısına bin 915 kitap topladı.

Okul müdürü Erdoğan, "Çocuklarımız kitapsız kalmasın düşüncesiyle kampanya düzenledik. Güzel bir kampanya oldu. Amacımız, düşünen, araştıran ve düşündüklerini uygulamaya çalışan, memleketimiz için faydalı bireyler yetiştirmek. Buna bir katkımız olduysa ne mutlu bize. İnşallah bu kampanyalar devam edecek. Yurdumuzun en uzak köşesinde kitaba ihtiyacı olan öğrencilerimizi duyduğumuz takdirde yine aynı heyecanla, şevkle biz kampanyamıza devam edeceğiz" diye konuştu.

Öğrencilere kampanya süresince rehberlik yapan Baydar da Siirt'e görev yapan Türkçe öğretmeni Ertuğrul Yeşil'in kitap talebini öğrencilerine ilettiğini ve iki haftada roman, dergi ve ansiklopedilerden oluşan yüzlerce kitap topladıklarını söyledi.

Öğretmen Temiz ise kampanyaya katkısı olanlar teşekkür ederek, "Okumak, insanı ve hayatı anlamak, kendini tanımaktır. Çocuklarımızın 'diplomalı cahiller' olmaması adına okulumuzda yapılan bu faaliyet, umarım yeni çalışmalara örnek olur" ifadesini kullandı.

Toplanan kitapların yarın Siirt'eki okula gönderileceği belirtildi.