Kayıp kişiyi jandarma havadan ve karadan arıyor

Kayıp kişiyi jandarma havadan ve karadan arıyor
Kayıp kişiyi jandarma havadan ve karadan arıyor
- Sivas'ın Hafik ilçesinde 31 gündür haber alınamayan zihinsel engelli Ömer Yıldız'ı arama çalışmaları, jandarma ekiplerince helikopter desteğiyle sürdürülüyor

SİVAS (AA) - Sivas'ın Hafik ilçesinde 31 gündür haber alınamayan zihinsel engelli Ömer Yıldız'ı arama çalışmaları,  jandarma ekiplerince helikopter desteğiyle devam ettiriliyor.

Sivas İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler, 44 yaşındaki Yıldız'ı arama çalışmalarını merkeze bağlı Bingöl ve İnceyol köyü kırsalında sürdürüyor. Jandarma timlerince yapılan arama çalışmalarına iz takip köpeği "Hasır" da katılıyor.

Hafik ilçesi ile kent merkezi arasında yoğunlaştırılan arama çalışmalarına jandarma helikopteri havadan destek sağlıyor.

Arama çalışmalarının devam edeceğini belirten yetkililer, Yıldız'a ait herhangi bir ize henüz rastlanılmadığını ifade etti.

Hafik ilçesine bağlı Koşutdere köyündeki evinden 5 Ocak'ta ayrılan zihinsel engelli Ömer Yıldız'dan bir daha haber alınamamıştı. Ailenin ihbarı üzerine polis ve jandarma ekipleri, Yıldız'ı arama çalışması başlatmıştı.


  ETİKETLER:

  Bingöl

  ,

  haber

  ,

  helikopter

  ,

  jandarma

  ,

  kent

  ,

  engelli