Kaymakam Pektaş, köyleri ziyaret etti

Kaymakam Pektaş, köyleri ziyaret etti
Kaymakam Pektaş, köyleri ziyaret etti
SİVAS (AA) - Şarkışla Kaymakamı Akif Pektaş, köylerde incelemelerde bulundu.Kümbet, Bağlararası, Çanakçı ve Gaziköy köylerinde muhtar ve...

SİVAS (AA) - Şarkışla Kaymakamı Akif Pektaş, köylerde incelemelerde bulundu.

Kümbet, Bağlararası, Çanakçı ve Gaziköy köylerinde muhtar ve vatandaşlarla bir araya gelen Pektaş, vatandaşların sıkıntılarını dinledi. 

Kısa vadede yapılacak işleri hemen gerçekleştireceklerini belirten Pektaş, mevsim itibari ile yapılamayacak işler için de 2016 yılı bahar ayından itibaren çalışmalar yapacaklarını söyledi.

İmam sıkıntısı yaşayan köylerde problemin imamların tercihlerinden kaynaklandığını vurgulayan Pektaş, konuyla ilçe müftülüğünün ilgilendiğini dile getirdi.

Köylerdeki yardıma muhtaç aileleri de ziyaret eden Pektaş, evlerinde yalnız yaşayan Bağlararası köyündeki 90 yaşında olan Zöhre Parlak ile Çanakçı köyündeki 80 yaşındaki Ayşe Özkök'ün evlerine giterek ihtiyaçlarını sordu.

Köy gezilerine İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Ramazan Ergel, Özel İdare Müdürü Yavuz Şükrü Yılmaz, Köylere Hizmet Götüme Birliği Başkanı Nihat Dumlu, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdiresi Elem Demircioğlu da eşlik etti.


  ETİKETLER:

  Ramazan

  ,

  İmam

  ,

  Köy

  ,

  ilçe

  ,

  jandarma

  ,

  sosyal

  ,

  hizmet