Kaza kurbanı aileden geriye sadece minik Ecemsu kaldı

Kaza kurbanı aileden geriye sadece minik Ecemsu kaldı
Kaza kurbanı aileden geriye sadece minik Ecemsu kaldı
- Yıldızeli'nde otomobilin gölete düşmesi sonucu 5 ferdi ölen Cankurtaran ailesinden geriye, köyde anneannesinin yanında kaldığı için ailesiyle gitmeyen 3 yaşındaki Ecemsu kaldı - Ailenin yakınları, kazanın meydana geldiği yolda hata olduğunu iddia ederek, tepki gösterdi

SİVAS (AA) - Sivas'ın Yıldızeli ilçesinde otomobilin gölete düşmesi sonucu 5 üyesi yaşamını yitiren Cankurtaran ailesinden geriye 3 yaşındaki kızları Ecemsu kaldı. Ecemsu'nun ailesiyle Ankara 'ya dönmeyerek, köyde anneannesinin yanında kaldığı öğrenildi

İlçeye bağlı Kale köyünden Ankara'ya dönmek için yola çıkan Göksel Cankurtaran (33) yönetimindeki otomobilin Çağlayan Göletine düşmesi sonucu sürücü ile araçta bulunan eşi Selay (33), kızları Selcan (8) ve Fatma Cankurtaran ile annesi Fatma Cankurtaran'ın hayatını kaybettiği kazanın ardından yakınları olayın üzüntüsünü yaşıyor. 

Kazada ablası ve 2 yeğenini kaybeden Nizam Doğan, olayın yaşandığı gölet kenarında AA muhabirine yaptığı açıklamada, Ankara'da bir çiftlikte çalışan ablası ve eniştesinin çocuklarıyla hafta sonu tatilini geçirmek üzere köye geldiklerini söyledi.

Eniştesi Göksel Cankurtaran'ın, Kale köyünde yaşayan annesi Fatma Cankurtaran'ı alarak Ankara'ya dönmek üzere pazartesi günü akşam saatlerinde yola çıktığını anlatan Doğan, "Kendilerine uzun süre ulaşamayınca durumu köydeki yakınlarımıza bildirdik. Onlar da durumu jandarmaya bildirmiş, akşam saatlerinde balıkçılar gölette cesetlerini bulmuşlar" dedi 

- "Yolda işaretleme yok"

Kazanın, işaretleme olmayan ve ucu gölete giden yoldan kaynaklandığını iddia eden Doğan, "Yolda işaretleme yok, düpedüz yol hatası var. Yolu çevirmemişler, 'içine doğru dal' demişler" diye konuştu. 

Kümbet köyünün eski muhtarı Ahmet Taşköprü ise kazanın yaşandığı yolda işaretleme bulunmadığını ve yolun direkt gölete gittiğini söyledi. Gece suyun görünmediğini belirten Taşköprü, "Yan taraftaki stabilize yol çalışma olduğu için kapalı ve arkadaşımız bu asfalt yola saparak gölete düşmüş. Yolu yapanların hatası var" ifadelerini kullandı. 

- Aileden geriye 3 yaşındaki Ecemsu kaldı

Otomobilin gölete düşmesi sonucu 5 ferdini kaybeden Cankurtaran ailesinden geriye 3 yaşındaki kızları Ecemsu kaldı. Ailesiyle Ankara'ya dönmeyerek Karakaya köyünde yaşayan anneannesi Güllü Doğan'ın yanında kalan Ecemsu, yaşananlardan habersiz, dayısı ve diğer yakınlarıyla zaman geçiriyor. 

Nizam Doğan, ablası ve eniştesinin çalıştığı için yeğenlerini annesinin yanında bıraktıklarını söyledi. 

İlçeye bağlı kale köyünden Ankara'ya dönmek için yola çıkan Göksel Cankurtaran yönetimindeki 06 EKV 64 plakalı otomobilin Çağlayan-Kümbet grup yolunda yeni yapılan gölete düşmesi sonucu Fatma (66), Selay (34), Selcan (8) ve Fatma Cankurtaran (7) hayatını kaybetmiş, sürücünün cesedine ise bugün ulaşılmıştı.