Kepenek Meydanı Projesi

Kepenek Meydanı Projesi
Kepenek Meydanı Projesi
- Sivas Belediyesince yürütülecek proje kapsamında İl Özel İdaresine ait 2 lojmanın yıkımına başlandı

SİVAS (AA) - Sivas Belediyesince yürütülecek Kepenek Meydanı Projesi kapsamında İl Özel İdaresine ait 2 lojmanın yıkımına başlandı.

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, Hikmet Işık Caddesi üzerindeki yıkımın yapıldığı alanda gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Aydın, binaların boşaltılması için gereken desteği veren Sivas Valisi Alim Barut'a ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Salih Ayhan'a teşekkür etti.

Binaların kavşakta trafiği sıkıntıya soktuğunu dile getiren Aydın, "Gerekli anlaşmalar tamamladıktan sonra yıkıma başladık. Lojmanlar yaklaşık 3 hafta gibi bir sürede tamamen yıkılmış olacak" dedi.

Buraya yapılacak Kepenek Meydanı'nın bölgeye ayrı bir görsellik ve değer katacağını belirten Aydın, "Hem trafiğin, hem kavşağın rahatlaması, hem de şehir merkezinde kent meydanının devamı olan projelerin parçası olan bir çalışma. Sivas kent merkezini rahatlatmak adına bazı adımlar atacağımızı kamuoyuyla paylaşmıştık. Bu adımlardan bir tanesi de bu lojmanların yıkımıydı" diye konuştu.

Binalar yıkıldıktan sonra arkasında bulunan yapıların ortaya çıkacağını bildiren Aydın, buradaki mülkiyetlerin de projeye uygun hale getirilmesi gerektiğini kaydetti.


  ETİKETLER:

  Aydın

  ,

  Belediye

  ,

  kent