Kışlalar Mahallesi'ne çok amaçlı salon yapılacak

Kışlalar Mahallesi'ne çok amaçlı salon yapılacak
Kışlalar Mahallesi'ne çok amaçlı salon yapılacak
SİVAS (AA) - Sivas'ın Suşehri ilçesine bağlı Kışlalar Mahallesi'ne çok amaçlı salon yapılacağı bildirildi.Kışlalar Mahallesi'nde incelemelerde...

SİVAS (AA) - Sivas'ın Suşehri ilçesine bağlı Kışlalar Mahallesi'ne çok amaçlı salon yapılacağı bildirildi.

Kışlalar Mahallesi'nde incelemelerde bulunan Suşehri Belediye Başkanı Fazlı Yüksel, hizmetten yoksun kalan mahalleye çok amaçlı bir salon yapılacağını belirtti.

İlçe merkezine 8 kilometre uzaklıkta bulunan yaklaşık 20 haneli mahalle içerisinde bulunan ve halen öğrenci yetersizliği nedeniyle kapalı olan okulun çok amaçlı salon yapılması için girişimler başlatacaklarını ifade eden Yüksel, "Öğrenci olmamasından dolayı okulumuz yıllardır kapalı. Bizler de Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapacağımız yazışmalar neticesinde bu okulun mahalle sakinlerine tahsis edilmesi durumunda buraya güzel bir çok amaçlı salon yapmayı istiyoruz. Salon, taziye evi olarak, mevlit ve düğünde de mahalle sakinleri tarafından kullanabilirler. Gerekli yazışmaların yapılmasıyla bu işe hemen başlamayı hedefliyoruz" dedi.

Mahalleye fırın da isteyen muhtar Kadir Acar ise "Burası da yıllardır atıl olarak duruyor. Tadilat yapılması durumunda bu eksiğimiz giderilmiş olacaktır. Belediye Başkanımız bizlere malzeme temin etmesiyle, işçiliğini de mahalle sakinleri olarak bizler yapacağız" dedi.


  ETİKETLER:

  Belediye

  ,

  Öğrenci

  ,

  ilçe

  ,

  eğitim