Köy okullarına kırtasiye yardımı

Köy okullarına kırtasiye yardımı
Köy okullarına kırtasiye yardımı
SİVAS (AA) - Sivas Süleyman Sami Kepenek İlkokulu öğrencileri, köylerdeki maddi durumu iyi olmayan öğrencilere kırtasiye yardımında bulundu. Okul...

SİVAS (AA) - Sivas Süleyman Sami Kepenek İlkokulu öğrencileri, köylerdeki maddi durumu iyi olmayan öğrencilere kırtasiye yardımında bulundu.

 Okul tarafından 19 Ekim- 06 Kasım tarihleri arasında başlatılan kampanya kapsamında toplanan kırtasiye malzemeleri köy okullarında eğitim gören öğrencilere ulaştırılmak Sende Gülümse Derneği yöneticilerine teslim edildi.

Okul Müdürü Kenan Sarı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, amaçlarının çocuklarda duyarlılık ve paylaşma duygusunun geliştirmek olduğunu söyledi.

Yardımlaşma ve paylaşmanın önemine değinen Sarı, "Günümüzde bu değerler kaybolmak üzere olduğu için böyle bir çalışma yapma ihtiyacı duyduk" dedi.

Çalışmada emeği geçen öğrencilere, velilere ve öğretmenlere teşekkür eden Sarı, "Yardımseverlik ve paylaşma duygusunun öğrencilerimize kazandırılması için bu tarz çalışmalara devam edeceğiz" ifadesini kullandı.