Köylülerinin fotoğraflarını çay ocağında sergiliyor

Köylülerinin fotoğraflarını çay ocağında sergiliyor
Köylülerinin fotoğraflarını çay ocağında sergiliyor
- Sivas'ta 12 yıldır çay ocağı işleten Yakup Öztürk, çoğu köylülerine ait 400'e yakın fotoğrafı iş yerinde sergiliyor - Öztürk: "Dükkanda 400'e yakın fotoğraf var, ömrüm oldukça fotoğraf toplamaya devam edeceğim. Tüm akrabalarımın fotoğraflarını toplamayı hedefliyorum"

SİVAS (AA) - SERHAT ZAFER - Sivas'ta 12 yıldır çay ocağı işleten 63 yaşındaki Yakup Öztürk, köylüleri, akrabaları, arkadaşları ve daimi müşterilerine ait fotoğrafları  yerinde sergiliyor.

Öztürk'ün Küçükminare Mahallesi'ndeki dükkanında sergilediği fotoğraflar, görenlerin ilgisini çekiyor. Öztürk, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Maden Tetkik ve Arama (MTA) 1. Bölge Müdürlüğünden 1999 yılında  emekli olduğunu söyledi.

MTA'da çalıştığı dönemde arkadaşlarının fotoğraflarını topladığını ifade eden Öztürk, "Emekli olduktan sonra da fotoğraf albümüne devam ettim. 12 yıl önce de çay ocağını çalıştırmaya başladım ve o  dönem köy derneğindeki arkadaşlarla köylülerimizin fotoğraflarını albümde toplama fikri gelişti. Fotoğraflarda yer alanların birçoğu köylüm, akrabam veya yakın köylülerimiz. Dükkanda 400'e yakın fotoğraf var, ömrüm oldukça fotoğraf toplamaya devam edeceğim. Tüm akrabalarımın fotoğraflarını toplamayı hedefliyorum" diye konuştu.

Bazı kişilerin fotoğrafının altında lakabının yazılı olduğunu belirten Öztürk, "Bazıları, fotoğrafların kime ait olduğunu soruyordu. Kolay tanınmaları için lakaplarını yazdım ve böyle daha kolay tanınıyor" dedi.

Öztürk, fotoğrafları özenle muhafaza ettiğini söyledi.

Çay ocağının müdavimlerinden Osman Şahin ise Yakup Öztürk'ün akrabası olduğunu belirterek, oluşturduğu anı köşesinden dolayı Öztürk'e teşekkür etti.

Fotoğraflardaki kişilerin birçoğunun akrabası olduğunu dile getiren Şahin, "Vefat ettiği için görmediğimiz köylülerimizin ve akrabalarımızın fotoğrafı var burada. Çay ocağındaki anı köşesi sayesinde ölen akrabalarımızı da sürekli yad ediyoruz" şeklinde konuştu. 


  ETİKETLER:

  Fotoğraf

  ,

  Maden

  ,

  Çay

  ,

  Köy

  ,

  emekli

  ,

  ,

  vefat