Küçük tekvandocunun hedefi büyük

Küçük tekvandocunun hedefi büyük
Küçük tekvandocunun hedefi büyük
- Türkiye Açık Tekvando Turnuvası'nda bronz madalya kazanan 13 yaşındaki İklima Betül Karakuş, gelecekte olimpiyatlarda derece elde etmeyi hedefliyor - Karakuş: "Türkiye'yi olimpiyat oyunlarında temsil edip, madalya kazanmak istiyorum. İnşallah, bu hayalimi gerçekleştiririm"

SİVAS (AA) - CÜNEYT ÇELİK - Türkiye Tekvando Federasyonunca organize edilen Türkiye Açık Tekvando Turnuvası'nda (Turkish Open 2014) bronz madalya kazanan 13 yaşındaki İklima Betül Karakuş, olimpiyatlarda Türkiye'ye temsil ederek madalya kazanmayı hayal ediyor.

Antalya'da 66 ülkeden bin 400 sporcunun katılımıyla 28-30 Kasım'da düzenlenen Turkish Open 2014'te 47 kiloda bronz madalya kazanan ortaokul öğrencisi Karakuş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, turnuvada, Yıldızlar Dünya Şampiyonasında üçüncülüğü bulunan İrem Erdoğan'ı yenerek üçüncü olduğunu belirtti.

Katıldığı turnuvalarda başarılar elde ettiğini dile getiren Karakuş, "Daha önce katıldığım 9 turnuvanın hepsinde birincilik kürsüsüne çıktım, sadece bu turnuvada üçüncü oldum. Hedefim birinci olmaktı ancak üçüncü oldum. Yine de bu, benim için büyük bir başarıydı" dedi.

Karakuş, başarılı olmak için çok çalıştığını belirterek, "Çok emek veriyorum ve çok başarılı olduğumu düşünüyorum, bundan dolayı tekvandoya devam etmek istiyorum. Türkiye Açık Tekvando Turnuvası'nda kendimi gösterdiğimi düşünüyorum" diye konuştu.

İlk hedefinin Türkiye Tekvando Milli Takımı'na seçilmek olduğunu belirten Karakuş, şunları kaydetti:

"Bunun için gelecek yıl düzenlenecek Türkiye şampiyonasında derece elde etmem gerekiyor. Hedefim, birinci olup milli takıma seçilmek. Çok çalışarak bunu başarabileceğimi düşünüyorum. Hedeflerim var ve bu hedefler doğrultusunda disiplinli şekilde çalışmalarımı sürdüreceğim. Türkiye'yi olimpiyat oyunlarında temsil edip, madalya kazanmak istiyorum. İnşallah, bu hayalimi gerçekleştiririm." 

 

- Ailesi destekliyor

Annesinin yönlendirmesiyle 7 yaşında tekvandoya başladığını ifade eden Karakuş, "Ailem, bütün maçlarıma geliyor ve her zaman bana destek oluyor. Onların geldiği her müsabakada motivasyonum daha da üst düzeye çıkıyor. En büyük destekçim ailem, başarılarımda onların çok büyük emeği var" dedi.

Karakuş, sağlıklı beslendiğini, kilosunu korumaya çalıştığını ve çok meyve tükettiğini söyledi.

Baba İbrahim Karakuş da küçük yaştan beri tekvandoyla ilgilenen kızına ailece her zaman destek olduklarını dile getirerek, "Kızım turnuvalara çok iyi hazırlanıyor. İnşallah, iyi yerlere gelecek" dedi.

Kızının çok çalışkan ve hırslı olduğunu belirten Karakuş, İklima'nın hedeflerine ulaşacağına inandığını sözlerine ekledi.