Kutlu Doğum Haftası

Kutlu Doğum Haftası
Kutlu Doğum Haftası
- Ulaş'ta program düzenlendi

SİVAS (AA) - Ulaş Belediyesi, Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Cumhuriyet Ortaokulu'nda program düzenledi.

Ulaş Belediye Başkanı İsrafil Göçgün, programın açılışında yaptığı konuşmada, Hz. Peygamber'in örnek kişiliğine vurgu yaparak "Hz. Muhammed'in yolundan giderek kaliteli bir Müslüman olma şerefine nail olmalıyız. Peygamberimizin hayat tarzı ne ise onu tatbik etmek, insanlığa hizmet etmek, bu değerlere sahip çıkmak gerekir. Rabbim, hepimize vatana, millete, dine, devlete güzel hizmetler etmeyi nasip etsin" dedi.

Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından programda ilahiler seslendirildi. Belediye çalışanları, katılanlara kırmızı gül verdi.

Programa, İlçe Müftüsü Hayrettin Tanrıverdi, İlçe Jandarma Komutanı Kıdemli Başçavuş Zülfikar Özılgın, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Aslan, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

- Suşehri

Suşehri Belediye Başkanı Fazlı Yüksel, Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla mesaj yayımladı.

Yüksel, mesajında, insanlığın Hz. Muhammed'in güzel ahlakına bugün her zamankinden daha fazla muhtaç olduğunu belirtti.

Hz. Muhammed insanlığa rahmet ve esenlik olarak gönderildiğini aktaran Yüksel, şunları kaydetti:

"Hz. Muhammed sadece Müslümanlar için değil, bütün insanlar için model konumundadır. O'nun üstün şahsiyeti ve ahlakı bütün insanlığa örnektir. Sevgili Peygamberimizin insanlığa kattığı güzellikleri iyi anlamak mutluluğun anahtarıdır. Dinimizin temel iki kaynağı Kuran-ı Kerim ve Hz. Peygamber'in sünneti, bize dindarlığın aynı zamanda yaratanıyla, kendisiyle ve bütün çevresiyle barışık içinde yasaması gerektiğini vurgular. Sevgili Peygamberimizin güzel ahlakını, hayatını kendimize örnek almalıyız, sünnetini yaşama ve yaşatma gayretiyle emanetine hep birlikte sahip çıkmalıyız. Yolumuzu aydınlatan, gönüllerimizi sevgiyle dolduran Peygamber Efendimizin şefaatine nail olabilmek duasıyla, tüm İslam aleminin Kutlu Doğum Haftası'nı en kalbi duygularımla kutluyorum."