Maçın ardından

Maçın ardından
Maçın ardından
- Sivasspor Teknik Direktörü Carlos: "Bize bir galibiyet gerekiyor, bu galibiyetten sonra da puanlar gelecektir" - Eskişehirspor Teknik Direktörü Sağlam: "Eskişehirspor'a vereceğimiz bir şeyin kalmadığına inandığımız gün bırakırız, kimse merak etmesin. Beşiktaş'ı da bıraktık, şampiyon olduğumuz Bursaspor'dan da kendimiz ayrıldık" - "Zamanı gelince görevi bırakmasını biliriz. Kimse endişeye kapılmasın. Daha yapacak işimiz var. Bu takım, çok güzel yerlere gelecek"

SİVAS (AA) - Sivasspor Teknik Direktörü Roberto Carlos, "Bize bir galibiyet gerekiyor, bu galibiyetten sonra da puanlar gelecektir" dedi.

Carlos, ligde Eskişehirspor ile 1-1 berabere kaldıkları maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, bir karşılaşmanın daha kendi hataları nedeniyle kötü sonuçlandığını belirterek, "Defansif anlamda Batuhan'ın göstermiş olduğu eksiklik, Ümit'in ve Ziya'nın hatalı almış oldukları pozisyonlar nedeniyle golü yedik. Sonuç olarak kendi hatalarımızdan beraberlikle biten bir maç oldu" diye konuştu.

Karşılaşmanın hakemini değerlendirmesi istenen Carlos, "İlk yarıda maç 1 dakika uzatıldı, ikinci yarıda anlam veremediğimiz şekilde 6 dakika uzatıldı. Sanki sahaya bir ambulans girmiş de bir oyuncuyu sahadan almış götürmüş, bu kadar oyun beklemişcesine verilmiş bir 6 dakika uzatma. Anlam veremedik, böyle bir şeyi ben de daha önce görmedim" dedi.

İlk yarıdaki puan hedefinin sorulması üzerine Carlos, herhangi bir rakam veremeyeceğini ancak iyi oynamaya ve çalışmaya devam edeceklerini dile getirerek, "Bize bir galibiyet gerekiyor, bu galibiyetten sonra da puanlar gelecektir" ifadesini kullandı.

Carlos, karşılaşmanın uzatma dakikalarında tempoyu düşürmeleri gerekirken tam tersini yaptıklarını söyleyerek, daha akıllıca oynamaları gerektiğini kaydetti.

 

- Eskişehirspor cephesi

Eskişehirspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam da karşılaşma öncesi iki takım açısından da puan cetvelinin hoş görünmediğini belirtti.

Sivasspor'un maçı kazanarak yukarılara çıkmayı istediğini, kendilerinin de sıkıntılı bir süreç geçirdiğini ifade eden Sağlam, "Burada olmayı çok fazla hak etmiyoruz. Son yıllarda hiç yaşanmamış hakem hatalarıyla çok puanımız gitti, çok maçı kazanamadık" dedi.

Karşılaşmanın gergin geçtiğine dikkati çeken Sağlam, şöyle konuştu:

"Maça iyi başladık, ilk yarı net pozisyonlarımız da vardı, maalesef değerlendiremedik. Genel anlamda 90 dakikada rakibe çok fazla net pozisyon vermedik. Maçın son bölümünde baskımızı biraz daha artırdık ve pozisyonlar bulduk. Son bölümde bir gol bularak, maalesef 1 puanla yetinmek zorunda kaldık. Şunu net bir şekilde söylemek istiyorum; oyuncularımla da paylaştım. İnşallah, bugün bizim için güzel bir geleceğin başlangıcı olur. Oyuncularımız sorumluluk aldı, olayı sahiplendiler. 3 gün izin var, gidin dinlenin, buraya daha güzel bir şekilde gelin dedim. Daha güzel şeyler olacak, ben buna inanıyorum. Bu takım, özellikle bu camia, gerçek Eskişehirsporlular, bu güzel başkanımız, iyi niyetli yönetimimiz ve bu çocuklar, daha iyi yerlerde olmayı hak ediyor. Hep beraber çalışacağız ve Eskişehirspor'u daha iyi yerlere getireceğiz."

 

- "Bu takım çok güzel yerlere gelecek"

Bir basın mensubunun, "Maçın ardından Eskişehirspor tribünleri önünde taraftarlarla ne konuştunuz?" şeklindeki sorusu üzerine Sağlam, şunları söyledi:

"Biz, ömür boyu burada kalacak değiliz, bir gün görevimizi bırakacağız. İnşallah, uzun yıllar çalışıp çok başarılar elde ederiz. Bu taraftara, bu camiaya güzel başarılar yaşatırız. Takımımızın içinde bulunduğu durumu herkes biliyor. Ekonomik anlamda sıkıntılar var. Dolayısıyla bu gerçekler doğrultusunda kadromuzu yapılandırdık. Bu sıkıntıların olması çok doğal. İnişler çıkışlar da olacak biz bu seneyi böyle geçireceğiz, bunu herkesin böyle bilmesini istiyorum. Sonuçta tabii bir gün ben bu görevi bırakacağım ama onlar istedi diye bırakmayacağım. Eskişehirspor'a vereceğimiz bir şeyin kalmadığına inandığımız gün bırakırız, kimse merak etmesin. Beşiktaş 'ı da bıraktık, şampiyon olduğumuz Bursaspor'dan da kendimiz ayrıldık. Zamanı gelince görevi bırakmasını biliriz. Kimse endişeye kapılmasın. Daha yapacak işimiz var. Bu takım çok güzel yerlere gelecek. Çok güzel başarıları birlikte yaşayacağız. İnsanlar moral bozma yerine biraz daha moralimizi yükseltmeye çalışsın."