Maçın ardından

Maçın ardından
Maçın ardından
- Sivasspor Teknik Direktörü Yalçın: "Kazandığımız için çok mutluyuz. Taraftarlarımıza çok teşekkür ediyorum, bizi yalnız bırakmadılar" - "Oyuncularım inanılmaz oynadı ve mücadele etti. Taktiğimiz mükemmeldi" - Kardemir Karabükspor Teknik Direktörü Kafkas: "Gemiyi bir şekilde bu limana yanaştırdık ama karşılaştığımız dalgalar ve fırtınalarla çok da baş ettiğimizi söylemek çok doğru olmaz"

SİVAS (AA) - Sivasspor Teknik Direktörü Sergen Yalçın, Spor Toto Süper Lig'de Kardemir Karabükspor karşısında elde ettikleri galibiyetten dolayı mutlu olduklarını belirterek, "Oyuncularım inanılmaz oynadı ve mücadele etti. Taktiğimiz mükemmeldi" dedi.

Yalçın, 2-0 kazandıkları maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, gerek ligdeki konumları gerekse sakat ve cezalı futbolcuların eksikliği nedeniyle maçın zor geçeceğini tahmin ettiklerini belirterek, "Seçenekte zorlanıyoruz ancak bugün oynayan oyuncu grubuma çok teşekkür ediyorum. Gerçekten inanılmaz bir mücadele gösterdiler, arzulu oynadılar. Bu, bizi çok motive etti" diye konuştu.

Galibiyetten dolayı futbolcularını kutlayan Yalçın, "Kazandığımız için çok mutluyuz. Taraftarlarımıza çok teşekkür ediyorum, bizi yalnız bırakmadılar. Özellikle bütün oyuncularıma gayret ve arzularından dolayı teşekkür ediyorum. Çok güzel bir galibiyet aldık ve artık ligin ikinci yarısına bakacağız. Daha iyi hazırlanmamız lazım, çok zor bir ikinci yarı bizi bekliyor" ifadelerini kullandı.

Yalçın, devre arasında gidecek ve gelecek futbolcuların sorulması üzerine, bu konuda yarın basın toplantısı düzenleyeceğini belirtti.

Sakatlığı bulunan futbolcuların ligin ikinci yarısında takıma dahil olmasıyla güçlü bir kadrolarının olacağını dile getiren Yalçın, şunları kaydetti:

"Fena bir kadromuz yok, 2-3 oyuncu takviye edebilirsek. Bazı bölgelerde alternatif yaratamıyoruz, alternatif yaratmamız lazım. Bizim için oynayan oyuncuların yanı sıra kulübede oturan oyuncularımız da çok önemli çünkü onların da oyun içerisinde çok ciddi katkısı oluyor. Sakat ve cezalılarımız iyileştiği zaman ve takıma 2-3 oyuncu kattığımız zaman 22 kişilik alternatif bir kadro oluyor. O zaman çok daha konsantre olacağız, daha iyi, seçenek dolu bir kadro yaratacağımızı düşünüyorum. Kısıtlı bir kadroyla mücadele ediyoruz."

Yalçın, "Oyuncularım inanılmaz oynadı ve mücadele etti. Taktiğimiz mükemmeldi. Çok akıllı oynadık, rakibe karşı çok iyi pozisyon aldık. Kardemir Karabükspor iyi bir takım ve güçlü bir ekip. Onlara bundan sonraki maçlarında başarılar diliyorum. Bizim için çok çetin bir ikinci yarı geçecek" dedi.

Taraftarların kendisine yönelik sevgi gösterileriyle ilgili görüşleri sorulan Yalçın, "Taraftarların oyuncularımıza destek olması lazım. Onların bu desteğe çok ihtiyacı var. İkinci yarıda daha çok taraftar desteğine ihtiyacımız olacak. Taraftarlardan tek isteğim, maçlara gelmeleri ve takımımızı desteklemeleri çünkü ligin ikinci bölümünde oyuncu grubunun taraftarın desteğine çok ihtiyacı olacak" diye konuştu.

 

- Kardemir Karabükspor cephesi

Kardemir Karabükspor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas ise oyuna kötü başladıklarını ve Sivasspor'un ilk 15-20 dakikada oyunu kontrol altına aldığını söyledi.

Rakiplerinin baskılı oynadığını ifade eden Kafkas, "Daha sonra oyunun 85. dakikasına kadar oyunu biz kontrol ettik. İkinci devre birçok pozisyona girdik, özellikle duran toplardan birkaç net pozisyonumuz vardı. Daha sonra oyunu forse etmeye çalıştığımız sırada ikinci golü yedik" dedi.

Kardemir Karabükspor'un olağanüstü bir sezon geçirdiğini belirten Kafkas, "Gemiyi bir şekilde bu limana yanaştırdık ama karşılaştığımız dalgalar ve fırtınalarla çok da baş ettiğimizi söylemek çok doğru olmaz. Sivasspor'u tebrik ediyorum, bundan sonraki maçlarında başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı.

Bir basın mensubunun, hakemler hakkındaki düşüncelerini sorması üzerine Kafkas, bu konuyla ilgili bir şey söylemek istemediğini belirtti. 

Sivasspor ve Kardemir Karabükspor'un ülkenin güzide kulüpleri olduğunu ifade eden Kafkas, şunları kaydetti:

"Gönül istiyor ki hatalar olmasın ama daha çok bizi bu fırtınalar ve dalgalar derken sakatlık işleri çok canımızı sıktı. Biz istediğimiz bir 11'le maalesef sahaya çıkamadık ama bunlar futbolun içerisinde var. Bu dalgalar ve fırtınalarla bir şekilde bu gemiyi limana kazasız, belasız yanaştırmak lazım. Her şeye rağmen ligin son maçını kazanabilirsek o zaman çok büyük bir yara almadan bu gemiyi limana yanaştırmış oluruz."