Maçın ardından

Maçın ardından
Maçın ardından
- Medicana Sivasspor Teknik Direktörü Yalçın: "Hala inanamıyoruz nasıl böyle bir skor olduğuna ama bu skorla yaşayamayız" - Mersin İdmanyurdu Teknik Direktörü Çalımbay: "İyi bir galibiyet aldık. Sivasspor adına çok üzüldüm, aynı sıkıntıyı geçen hafta biz de yaşadık" - "(Haciz girişimi) Üzücü bir olay. Her kulübün sıkıntıları, dertleri olabilir ama bunu sahaya kadar yansıtmasınlar"

SİVAS (AA) - Medicana Sivasspor Teknik Direktörü Sergen Yalçın, Mersin İdmanyurdu'na son 3 dakikada yedikleri gollerle 2-1 mağlup olmalarına hala inanamadığını söyledi.

Yalçın, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, karşılaşmanın zor olacağını bildiklerini belirtti.

Mücadelenin özellikle ilk 20 dakikalık bölümünde kötü oynadıklarını ancak daha sonra dengeyi kurduklarını dile getiren Yalçın, şöyle konuştu:

"Net pozisyonlarımız da vardı. Oyunun ikinci yarısı tamamen bizim kontrolümüzde geçti, golü de bulduk. 1-0'dan sonra da net pozisyonlarımız vardı ancak futbolun içinde bunlar var. Maalesef bugün başımıza gelecek varmış. Bugüne kadar hiç böyle bir şey yaşamadık, bunu da yaşamış olduk. Hala inanamıyoruz nasıl böyle bir skor olduğuna ama bu skorla yaşayamayız. Çok çabuk unutup önümüzdeki maçlara konsantre olmamız lazım." 

Müsabakanın son anlarında oyuncularının daha zeki ve daha akıllı olması gerektiğini ifade eden Sergen Yalçın, "Yapmamız gereken buydu ancak beceremedik. Bu bizim hatamız. Bundan sonraki maçlarda bunu telafi ederiz" değerlendirmesinde bulundu.

 

- Mersin İdmanyurdu cephesi

 

Mersin İdmanyurdu Teknik Direktörü Rıza Çalımbay da özellikle karşılaşmanın ilk yarısında mükemmel oynadıklarını belirtti.

İkinci yarıda Medicana Sivasspor'un yaptığı değişiklikle etkili olmaya başladığını, penaltıdan golü yediklerini aktaran Çalımbay, buna rağmen maçtan kopmadıklarını söyledi.

Sonradan oyuna giren futbolcularının çok çok iyi işler yaptığını vurgulayan Çalımbay, şunları kaydetti:

"İyi bir galibiyet aldık. Sivasspor adına çok üzüldüm, aynı sıkıntıyı geçen hafta biz de yaşadık. Golü yedik,  maç bitti. Futbolun içerisinde olan şeyler. Sivasspor'un ligde hiçbir sıkıntı yaşayacağını zannetmiyorum, belki daha iyi olacaktır. Onların hedeflerinin kupa olacağını inanıyorum. Kupada da inşallah çok iyi yerlere gelirler. İnşallah, final oynayıp kupayı da alırlar. Kupayı da alabilecek güçte bir takım."

Rıza Çalımbay, ligi çok iyi bir yerde bitirmek istediklerini belirterek, Medicana Sivasspor'a lig ve kupada başarılar diledi.

 

- Sivas'taki haciz işlemi

 

Eski futbolcusu Ahmet Şahin'in şampiyonluk primi alacağı sebebiyle Mersin İdmanyurdu Kulübü'ne Sivas'ta kaldığı otelde uygulanmak istenen haciz işleminin sorulması üzerine Çalımbay, olayın kendileri dışında geliştiğini ve üzücü olduğunu dile getirdi.

Beşiktaş 'a da icra geldiğini söyleyen Çalımbay, Mersin varken neden Sivas'ta bu işlemin yapıldığına anlam veremediğini dile getirerek, şöyle devam etti:

"Mersin'e gelebilirsin, kulübe gelebilirsin ama niye Sivas'ı seçiyorlar, niye deplasmanı seçiyorlar? Bunu ne amaçla yaptıklarını ben anlamadım. Üzücü bir olay. Niye deplasmanı seçtiler onu anlamadım. Demek ki Sivas olmasa ondan sonraki deplasmanı gelecekler. Biz ona üzüldük. Her kulübün sıkıntıları, dertleri olabilir ama bunu sahaya kadar yansıtmasınlar. İyi bir olay değil. Büyük bir konu da değildi. Niye deplasmanı seçtiler onu anlamadık? Bir de burada ne alacaksın? Burada bir şey yok ki. Bir futbol takımının başına gelmesi kötü bir şey. Herkesin daha dikkatli davranması gerekiyor. Her şeylerini dört dörtlük yapmaları gerekiyor. Yapılmaması gereken bir şeydi yapıldığı için üzgünüz."