Maçın ardından

Maçın ardından
Maçın ardından
- Sivasspor Teknik Direktörü Yalçın: "Maçtan önce kurguladığımız her şey gelişti ancak skoru lehimize çeviremedik, üzgünüz"

SİVAS (AA) - Sivasspor Teknik Direktörü Sergen Yalçın, "Maçtan önce kurguladığımız her şey gelişti ancak skoru lehimize çeviremedik, üzgünüz" dedi.

Yalçın, Spor Toto Süper Lig'de Fenerbahçe 'ye 3-2 yenildikleri maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, son haftalarda sürekli son dakikalara takıldıklarını, ya kazandıklarını ya da kaybettiklerini belirtti.

Oyuncularının performansından, arzusundan, mücadelesinden son derece memnun olduğunu dile getiren Yalçın, Galatasaray ve  Beşiktaş 'a olduğu gibi Fenerbahçe'ye de şanssız şekilde yenildiklerini ifade etti.

Karşılaşmada skor 2-1 olduktan sonra farkı açabilecek pozisyonu bulduklarını ama değerlendiremediklerini dile getiren Yalçın, "Yediğimiz goller çok basitti. Kenar ortadan ve taçtan goller yedik. Oyuncularım, oyun planına sadık kalarak oynadılar. Maçtan önce kurguladığımız her şey gelişti ancak skoru lehimize çeviremedik, üzgünüz. Önümüzdeki maçlara bakacağız, fazla takılıp kalamayız" diye konuştu.

Şampiyonluk yarışıyla ilgili düşüncesinin sorulması üzerine Sergen Yalçın, yukarısının kendisini ilgilendirmediğini, takımının küme düşme hattında olduğunu kaydetti.

Son haftalarda maçların son dakikalarında goller yediklerine dikkati çeken Yalçın, daha fazla çalışmaları, konsantre olmaları ve mücadele etmeleri gerektiğini vurguladı.

Sergen Yalçın, karşılaşmanın hakeminin genel olarak maçı iyi yönettiğini ancak 3-4 pozisyonda Fenerbahçeli oyunculara sarı kart göstermesi gerekirken göstermediğini savundu.