Maçın ardından

Maçın ardından
Maçın ardından
- Medicana Sivasspor Kulübü Başkanı Otyakmaz: "Finale ilk defa bu kadar yaklaştık ama maalesef hem ilk maçtaki hem de bugünkü maçtaki hakem hataları ümitleri bitirdi"

SİVAS (AA) - Medicana Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, "Finale ilk defa bu kadar yaklaştık ama maalesef hem ilk maçtaki hem de bugünkü maçtaki hakem hataları ümitleri bitirdi" dedi.

Otyakmaz, Ziraat Türkiye Kupası yarı final rövanş maçında Medicana Sivasspor'un Galatasaray 'ı 2-1 yendiği maçın ardından stat çıkışında gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Sivas 4 Eylül Stadı'nın Türkiye'nin en güvenilir stadı olduğunu savunan Otyakmaz, şunları söyledi:

"Burada en ufak bir problem olmaz, hiçbir zaman da olmuyor. Soyunma odasına girmek için her takımın kendi körüğü var. Bir tane de hakemlerimizin körüğü var. Bu körük önünde güvenlik arkadaşlarımız önlem almışken bazı Galatasaraylı arkadaşlar içeri girmeye çalışmışlar. Onlar da 'buradan girilmez, yan taraftan' demiş. 'Biz gireriz falan...' Bir güvenlikçi arkadaşın işgüzarlığıyla orada bir karışıklık olmuş galiba. Tamamen güvenlikçilerle Galatasaray'ın güvenlikçileri ve Galatasaray personeli arasında ufak tefek olaylar oldu. Arkadaşlarımızın araya girmesiyle de bu yatıştı, son buldu. Abdurrahim beyle de konu halloldu. Herhangi bir problem yok. Sivasspor'un bu konuda bir ihmali söz konusu değil."

Otyakmaz, "Takımımı tebrik ediyorum,  bugün olağanüstü mücadele sergilediler. Finale ilk defa bu kadar yaklaştık ama maalesef hem ilk maçtaki hem de bugünkü maçtaki hakem hataları ümitleri bitirdi. Avrupa umudunu ortadan kaldırdı" dedi.

Hakemin kötü yönetiminin stadı gerdiğini savunan Otyakmaz, "Ziraat Türkiye Kupası yarı finalinin ikinci ayağına tecrübeli hakem gönderilmeli. Böyle büyük takım baskısından çekinen, korkan, penaltı çalamayan, ikili mücadelelerde takdir haklarını hep güçlülerden yana kullanan hakemlerle yarı final yönetilmez. Bu atmosferin yegane sorumlusu maalesef hakemdir. Keşke hak ettiğimiz şekilde yenilseydik. Biz de sesimizi kesip otursaydık" şeklinde konuştu.