Maçın ardından

Maçın ardından
Maçın ardından
- Medicana Sivasspor Teknik Direktörü Yalçın: "Kazanamadığımıza üzüldük ama önümüzdeki hafta kazanıp bunu telafi etmek istiyoruz" - Torku Konyaspor Teknik Direktörü Kocaman: "Bir puan, çok kötü değil" - "Kaliteli oyun ya da benzeri şeyler, Türkiye liginde zaten hiç olmadı" - "Bizim hayatımız kaos, sahada da kaos oluyor"

SİVAS (AA) - Medicana Sivasspor Teknik Direktörü Sergen Yalçın, Torku Konyaspor maçında sahadan galibiyetle ayrılamadıkları için üzgün olduklarını söyledi.

Yalçın, 0-0 sona eren maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, kazanmaya çok ihtiyaçları olan bir müsabakadan istedikleri sonucu alamadıklarını belirtti.

Maçın ilk yarısında çok temposuz bir futbol oynandığını ve kırmızı kart pozisyonuna kadar kalelerinde bir şut bile görmediklerini dile getiren Yalçın, "Defansif anlamda sorun yaşamadık. İkinci yarının başlangıcıyla tamamıyla oyunun kontrolü bizdeydi. Kırmızı karta kadar çok üstün oynadık. Girdiğimiz net pozisyonlar var. Bu tip maçlarda girdiğin pozisyonlarda golü atacaksın. Atamadığın zaman böyle bir puanla veya mağlubiyetle karşılaşabiliyorsun" diye konuştu.

Eksikliklerini gidermeleri gerektiğini, üretemediklerini aktaran Yalçın, "Kazanamadığımıza üzüldük ama önümüzdeki hafta kazanıp bunu telafi etmek istiyoruz" dedi.

Sezon başından beri bütün oyunculara şans verdiklerini, performanslar memnun etmediğinde doğal olarak değişikliğe gittiklerini anlatan Yalçın, şunları kaydetti:

"Geniş bir kadromuz var. Performans bekliyoruz oyunculardan. Üst düzey oyun ve daha çok koşmalarını bekliyoruz. Maalesef bu aşamada bunları göremiyoruz. Beklenti içinde olduğumuz oyuncular beklentimizin çok altında. Takım olarak, defans olarak çok sıkıntı yaşamadık ama üretkenlik sıkıntısı yaşadık. Net pozisyonlarımız da var. Bir gol atsak bizim için çok kolay maç olacaktı ama bulamadık. Böyle maçlarda golü bulmamız lazım. Antrenmanlarla ilgili bir sıkıntı yok. Antrenman kadar olsa razı olacağız neredeyse öyle bir görüntü var."

Yalçın, takımın deneyimli isimlerden oluştuğunu ancak istediklerini yapamadıklarını belirterek, "Daha çok koşmamız, mücadele etmemiz, istekli olmamız lazım. İlk 45 dakika boşu boşuna oynandı. Bizim içeride oynadığımız maçlarda daha istekli olmamız lazım. Hava da çok sıcaktı ama kazanmamız lazım. Kazanamazsak işimiz zor" şeklinde konuştu.

 

- Torku Konyaspor cephesi

Torku Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman da Sivas deplasmanının zor olduğunu ifade ederek, "Maçın sonunda bir puanla ayrılacaksınız denseydi açıkçası çok da itiraz etmezdim" dedi.

Çok kaliteli ve üstün bir oyun ortaya koymadıklarını dile getiren Kocaman, futbolcuların ise gerekli mücadeleyi gösterdiğini kaydetti.

İkinci yarıda Sivasspor'un çok daha baskılı oynadığını, rakipleri 10 kişi kaldıktan sonra gol pozisyonları bulduklarını ancak bunları değerlendiremediklerini anlatan Kocaman, "Bir puan, çok kötü değil" ifadesini kullandı.

Kocaman, bugün  havanın kuru olmasının sahanın kurumasına yol açtığını, çimlerin de uzun olduğunu, bunların çok küçük ayrıntılar olsa da oyunun akışını ve ritmini çok etkilediğini savundu.

Geçen sezona ve önceki sezona göre ligin kalitesinin biraz daha artmaya aday olduğunu belirten Kocaman, birkaç takım dışında güç dengelerinin birbirine çok yakın olduğunu dile getirerek, şöyle konuştu:

"Kaliteli oyun ya da benzeri şeyler, Türkiye liginde zaten hiç olmadı. Bizim ligimizde zaten oyun olmuyor. Bizim ligimiz daha çok bozma ligi olduğu için çok fazla oyun olmuyor. Düzenli oyun, akışkan oyun için ben hep bunu iddia ediyorum. Bizim hayatımız kaos, sahada da kaos oluyor. Doğal, anormal bir şey değil."