Mazot, gübre ve toprak analizi desteği

Mazot, gübre ve toprak analizi desteği
Mazot, gübre ve toprak analizi desteği
- Sivas Ziraat Odası Başkanı Çetindağ: "2014 yılı üretim sezonu için ÇKS güncellemesi yapan il genelindeki 7 bin çiftçi, destekleme kapsamı dışında kalmıştır"

SİVAS (AA) - Sivas Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ, Sivas genelinde 7 bin çiftçinin mazot, gübre ve toprak analizi desteği dışında kaldığını söyledi.

Çetindağ, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2014 yılı üretim sezonunda Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) dosya  müracaatları erken yapıldığı, mazot, gübre ve toprak analizi desteği tebliği geç yapıldığı için çiftçilerin birçoğunun mazot, gübre ve toprak analizi desteği dilekçesini veremediğini belirtti.

Askıya çıkan icmallerde isminin olmadığını gören çiftçilerin kendilerine müracaat ederek mağduriyetin giderilmesi için gerekli girişimlerin yapılmasını talep ettiğini aktaran Çetindağ, "2014 yılı üretim sezonu için ÇKS güncellemesi yapan il genelindeki 7 bin çiftçi destekleme kapsamı dışında kalmıştır. Bu ilimiz çiftçisi ve ekonomisi açısından oldukça büyük bir rakam teşkil etmektedir" diye konuştu.

Sivas'ta yetiştirilen ürünlerin sınırlı olduğunu dile getiren Çetindağ, "2014 yılı üretim sezonu için 31 Aralık  2014'e kadar mazot, gübre ve toprak analizi desteği dilekçesi veremeyen çiftçilerimizin bu mağduriyetinin giderilmesini, dilekçelerin verilebilmesi için yeniden süre tanınmasını istiyoruz" dedi.


  ETİKETLER:

  Ziraat

  ,

  Aralık

  ,

  dosya

  ,

  kayıt