Medicana Sivas Hastanesi açılıyor

Medicana Sivas Hastanesi açılıyor
Medicana Sivas Hastanesi açılıyor
SİVAS (AA) - Medicana Sivas Hastanesinin yıl sonu itibarıyla hizmete gireceği bildirildi. Medicana Sağlık Grubundan yapılan yazılı açıklamada, sağlık...

SİVAS (AA) - Medicana Sivas Hastanesinin yıl sonu itibarıyla hizmete gireceği bildirildi. 

Medicana Sağlık Grubundan yapılan yazılı açıklamada, sağlık sektöründe 22 yıldır hizmet veren grubun çağdaş sağlık hizmetini her coğrafyada dünya standartlarında sunmayı hedeflediği belirtildi.

Medicana Sivas Hastanesiyle grubun hastane sayısının 11'e yükseleceği ifade edilen açıklamada, çalışan sayısının ise 5 bine yaklaştığı vurgulandı.

Açıklamada, çağdaş tıp tekniği ve teknolojisinin, hastalara güvenilir şekilde ulaştırıldığı aktarılarak, şunlar kaydedildi:

"Medicana Sağlık Grubu, 25 bin metrekare kapalı alan ve 213 yatak kapasitesine sahip Medicana Sivas Hastanesi ile sadece şehir merkezindeki hastalara değil, çevre ilçe ve illerden gelecek hastalara da hizmet verecek. Tüm tedavi işlemleri akademik deneyimli tıbbi kadro ve ileri teknoloji ürünü tıbbi cihazlarla, hasta konforu ön planda tutularak sağlanacak. Onkoloji merkezinde, kanser tedavisinde modern tıbbın en gelişmiş cihazları ile hizmet sunulurken, hemen açılış sonrası tıbbi birimlere eklenecek multidisipliner alanlarla Sivas ve çevre ilçe ve illere hizmet sunulacak."

Hastanenin gelişmiş yüksek yatak kapasiteli yoğun bakım yatak sayıları ile İç Anadolu 'da önemli sağlık problemlerinden biri olan yoğun bakım eksikliğini gidereceği belirtilen açıklamada, Medicana Sivas Hastanesi'nin  Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile her branşta yapılan anlaşma sayesinde vatandaşlara hizmet sunacağı ifade edildi.

 

- AA Sivas bürosuna ziyaret - 

Medicana Sivas Hastanesi Genel Müdürü Ozan Yaşar ile grubun tıbbi hizmetler direktörü Remzi Karşı, kurumsal iletişim direktörü Kurtuluş Okutan ve medya müdürü Meltem Depecik, Anadolu Ajansı (AA) Sivas bürosunu ziyaret etti.

Başmuhabir Ahmet Ekici ve çalışanlarla bir süre sohbet eden konuklar, Medicana Sağlık Grubu'nun Sivas'ta sunacağı sağlık hizmetleri hakkında bilgi verdi. 

Yaşar, AA personeline çalışmalarında başarı diledi.

Medicana Sağlık Grubu'nun Özel Sivas Anadolu Hastanesini bünyesine katarak kentte hizmet vereceği belirtildi.