Medicana Sivasspor'da ilk etap kamp çalışmaları sona erdi

Medicana Sivasspor'da ilk etap kamp çalışmaları sona erdi
Medicana Sivasspor'da ilk etap kamp çalışmaları sona erdi
- Teknik direktör Yalçın: "İlk etap için iyi bir çalışma dönemi oldu. Oyuncularımın istek ve arzusundan son derece memnunum"

SİVAS (AA) -  Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Medicana Sivasspor, yeni sezon hazırlıkları kapsamında yaptığı birinci etap kamp çalışmalarını tamamladı.

Yeni sezon hazırlıklarına 6 Temmuz'da Vali Lütfullah Bilgin Tesisleri'nde başlayan Medicana Sivasspor, yurt dışı kampı öncesi son çalışmasını yaptı. Teknik direktör Sergen Yalçın yönetiminde ısınma hareketleriyle başlayan antrenman, istasyon çalışmasıyla sona erdi.

Sergen Yalçın,  antrenmandan önce basın mensuplarına yaptığı açıklamada, "İlk etap için iyi bir çalışma dönemi oldu. Günde çift idman yaptık, bir tane de hazırlık maçı oynadık. İyi bir hazırlık kampı oldu. Oyuncularımın istek ve arzusundan son derece memnunum" dedi.

Futbolculara 3 gün bayram izni verdiğini belirten Yalçın, "İznin ardından ikinci etap kampına geçeceğiz. Altı tane hazırlık karşılaşması yapacağız. Bunlar bizim için çok önemli. Her geçen gün daha iyi duruma geleceğimizi düşünüyorum. Hollanda kampı öncesinde görüştüğümüz 2-3 yabancı oyuncu var. Bunları kampımıza katabilirsek dönüşte kadromuzu tamamen şekillendirmiş olacağız" diye konuştu. 

Yalçın, yabancı oyuncularla görüştüklerini ancak bunları takıma katabilmenin kolay olamadığını söyledi.  

Dört futbolcuyla yollarının ayrıldığını dile getiren Sergen Yalçın, "Gökhan Payaz, Hakan Arslan, Musa Sinan Yılmazer ve Samet Öngel'i Hollanda kampına götürmeyeceğiz. Kendilerine kulüp bulmaları söylendi. 24 kişilik ideal bir kadro ile lige başlamayı düşünüyoruz" ifadelerini kullandı.

Transferde geç kalmadıklarını dile getiren Yalçın, "Zaten alacağımız oyuncular da kendi takımları ile kamptalar. Boş olduklarını zannetmiyorum. Bizim için hazırlık karşılaşmaları çok önemli. O maçlarda gösterdiğimiz performans bizim lige hazır olup olmadığımızı göstermiş olacak" değerlendirmesinde bulundu.

Medicana Sivasspor, ikinci etap kamp çalışmaları için 20 Temmuz'da Hollanda'ya gidecek ve 7 Ağustos 'a kadar çalışmalarını burada sürdürecek.