Memurların toplu sözleşme görüşmeleri

Memurların toplu sözleşme görüşmeleri
Memurların toplu sözleşme görüşmeleri
SİVAS (AA) - Sağlık-Sen Sivas Şube Başkanı Efe Zileli, Memur-Sen Konfederasyonu olarak kamu görevlileri adına hükumetle yürütülen 3. Dönem Toplu...

SİVAS (AA) - Sağlık-Sen Sivas Şube Başkanı Efe Zileli, Memur -Sen Konfederasyonu olarak kamu görevlileri adına hükumetle yürütülen 3. Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerinin mutabakatla sona erdiğini söyledi.

Zileli, Sağlık-Sen Sivas Şubesi'nde düzenlediği basın toplantısında, sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının yetkili sendikası Sağlık-Sen olarak, toplu sözleşme masasında yer aldıklarını hatırlattı.

Elde edilen kazanımlar için Sağlık-Sen Genel Merkezi'ne teşekkür eden Zileli, "Teşkilatımızla gerek toplu sözleşme öncesinde yaptığımız yoğun çalışmalar gerekse toplu sözleşme sürecinde ortaya koyduğumuz kararlı mücadelemiz sonucunda sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımız adına çok önemli kazanımlar elde ettik" dedi.

Zileli, sözlerine şöyle devam etti:

"Sendikamız tarafından hükumetle yapılan görüşmeler sonucunda 3. Dönem Toplu Sözleşme masasında sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımız adına 17 maddelik kazanıma imza attık. Hatırlanacağı gibi 1. ve 2. dönem toplu sözleşme görüşmelerinde elde ettiğimiz ve halen geçerliliği devam eden 16 kazanımla toplamda sağladığımız 33 maddelik kazanım bizleri gururlandırıyor. Bugüne kadar çalışanlarımızın yaşadığı mağduriyetleri gidermek adına sürdürdüğümüz mücadele bundan sonra da hız kesmeyecektir. Üyelerimizin haklı talep ve beklentilerinin tamamı kazanıma dönüşene kadar Sağlık-Sen olarak sendikal mücadelemize bıkmadan yılmadan usanmadan devam edeceğiz."