"Merdivenler Öğretiyor Projesi"

"Merdivenler Öğretiyor Projesi"
"Merdivenler Öğretiyor Projesi"
SİVAS (AA) - Ulaş ilçesinde, öğrencilerin İngilizce seviyesinin geliştirilmesi amacıyla başlatılan "Merdivenler Öğretiyor Projesi" kapsamında okul...

SİVAS (AA) - Ulaş ilçesinde, öğrencilerin İngilizce seviyesinin geliştirilmesi amacıyla başlatılan "Merdivenler Öğretiyor Projesi" kapsamında  okul merdivenlerine ingilizce kelimeler yazıldı.

Vali Lütfi Tuncel Ortaokulu'nda yürütülen projeyle ortaokulda  eğitim gören 160 öğrencinin İngilizce dili seviyesinin pekiştirilmesi hedefleniyor.

Okul Müdürü Ramazan Baker, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İngilizce'yi öğrencilerin hayatının her alanına taşımayı hedeflediklerini söyledi.

Baker,  "Merdivenlere yazdığımız İngilizce cümleler öğrencilerimize ilginç ve dikkat çekici gelecek. Böylece öğrenmeleri daha da kolaylaşacak" dedi.

Geçmişte yaşanan önemli konularla ilgili tarihlerin ve özlü sözlerin de merdivenlere yazıldığını aktaran Baker, uygulamadan umutlu olduklarını belirtti.

 Okulun İngilizce öğretmeni Bilgehan Adıgüzel  ise öğrencilere İngilizce'yi daha çabuk öğrenmeleri ve hafızalarında tutmaları için okulun tüm merdiven basamaklarını İngilizce terimlerle donatıldığını söyledi.

Adıgüzel, "Öğrenciler her teneffüse çıkışlarında karşılarında İngilizce terimleri görecek ve hatırlayacak. İngilizce terimleri her teneffüste okuyan öğrencilerin öğrenme süreleri kısalacak ve bu kelimeler öğrencilerin hafızasına kazanacak" ifadelerini kullandı.


  ETİKETLER:

  Ramazan

  ,

  İngilizce

  ,

  Okul

  ,

  eğitim