Mevlit Kandili

Mevlit Kandili
Mevlit Kandili
SİVAS (AA) - Suşehri Kaymakamı Kadir Perçi, Mevlit Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı.Perçi, mesajında, alemlere rahmet olarak gönderilen Hz....

SİVAS (AA) - Suşehri Kaymakamı Kadir Perçi, Mevlit Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı.

Perçi, mesajında, alemlere rahmet olarak gönderilen Hz. Muhammed'in doğum günü olan mübarek güne ulaşmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. Mevlit Kandili'nin, Allah'ın nimet, rahmet ve mağfiretinin müminlere bol bol ihsan edildiği gece manasına geldiğini vurgulayan Perçi, şunları kaydetti:

"Mevlit Kandili'nde, bir yıllık yaşantımızı, ibadetlerimizi ve iyiliklerimizi iyi düşünecek ve ona göre hayatımıza çeki düzen vererek samimi bir teslimiyetle nefis muhasebesine gireceğiz. Toplum olarak büyük değer verdiğimiz mübarek gecelerde, ülke ve millet olarak birlik ve beraberliğimizin devamı için daha fazla dua etmeli, bu güzel gecenin önemini iyi değerlendirmeliyiz. Bu geceyi sadece kendimiz için değil çevremizdeki insanlarla kucaklaşma için de bir fırsat olarak görmeliyiz. Bu duygular içerisinde mübarek gecenin, tüm islam alemine, ülkemize ve ilçemize hayırlar getirmesini temenni ediyor yapacağınız duaların kabul ve makbul olmasını diliyorum."