MHP Genel Başkanı Bahçeli Sivas'ta

MHP Genel Başkanı Bahçeli Sivas'ta
MHP Genel Başkanı Bahçeli Sivas'ta
- Bahçeli: "Bugün bazı bölgelerimiz yaşanamaz hale gelmiştir. Gazetelerde, basında okuyorsunuz, bir avuç çapulcu Türk polisine hüviyet soruyor halbuki tam tersi olması lazım"

SİVAS (AA) - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli , "Bugün bazı bölgelerimiz yaşanamaz hale gelmiştir. Gazetelerde, basında okuyorsunuz, bir avuç çapulcu Türk polisine hüviyet soruyor halbuki tam tersi olması lazım" dedi.

Bahçeli, Sivas'ın Gürün ilçesinde Belediye Başkanı Nami Çiftçi'yi ziyaret etti. Çiftçi, Bahçeli'ye çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Ziyaretin ardından belediye önünde toplanan kalabalığa hitap eden Bahçeli, 30 Mart yerel seçimlerinde MHP'nin oyunu en fazla artıran parti olduğunu, çok sayıda yerde belediye başkanlığı kazandıklarını belirtti.

Bahçeli, 2015'te yapılacak genel seçimin Türkiye 'nin geleceğini belirleyeceğini, MHP'nin ülke yönetiminde sorumluluk alacağını  söyledi.

Türkiye'de çok sinsi ve akıllıca bir bölünme stratejisi takip edildiğini öne süren ve çözüm sürecini eleştiren Bahçeli, şöyle devam etti:

"Hükümet, çözüm sürecinde ısrarlı olduğunu söylüyor ama bir şarta bağlıyor. O şart nedir? Kamu düzeninin sağlanması. Kim sağlayacak? Ülkeyi böldükten sonra, İmralı'yı getirip Ankara'ya oturttuktan sonra o sağlayacaksa senin ne işin var? Kamu istikrarı ve huzurunun sağlanması çok önemlidir. Bugün bazı bölgelerimiz yaşanamaz hale gelmiştir. Gazetelerde, basında okuyorsunuz, bir avuç çapulcu Türk polisine hüviyet soruyor, halbuki tam tersi olması lazım. Öbür taraftan insanlarımızın malı mülkü yok ediliyor, can güvenliği kalmamış. Arkasından da 'çözümde ısrarlıyız ama kamu güvenliğinin de sağlanmasını istiyoruz' deniyor. Bütün bunların devamı Allah muhafaza Türkiye'de ya bir iç çatışma yaratır veya ülkeyi bölünmeye götürür. Bunu önlemek lazımdır. Bunun için de partiler üstü düşünerek hareket etmekte yarar vardır. Bugünkü iktidar bunu başarırsa ne ala ama başaramadığını hissediyorsak o zaman yeni bir iktidara ihtiyaç olduğuna inanmalıyız. Bu iktidarın daha ismi duyulur duyulmaz Türkiye'nin her tarafında kamu düzeni sıraya girmelidir. Bu partinin adını şimdiden hep beraber koyalım. Yüzde 61 ile Gürün'de adını hep beraber koymuşsunuz, Türkiye'de de bunu koymak lazım. Bu ad, Milliyetçi Hareket Partisi 'dir."