MHP Grup Başkanvekili Vural, Şarkışla'da vatani görevini yapan oğlunu ziyaret etti

MHP Grup Başkanvekili Vural, Şarkışla'da vatani görevini yapan oğlunu ziyaret etti
MHP Grup Başkanvekili Vural, Şarkışla'da vatani görevini yapan oğlunu ziyaret etti
SİVAS (AA) - MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Sivas'ın Şarkışla ilçesi Jandarma Komutanlığı'nda vatani görevini yapan oğlu Oğuz Vural'ı ziyaret...

SİVAS (AA) - MHP  Grup Başkanvekili Oktay Vural, Sivas'ın Şarkışla ilçesi Jandarma Komutanlığı'nda vatani görevini yapan oğlu Oğuz Vural'ı ziyaret etti. 

İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Ramazan Ergel'in makamına giden Vural, burada kısa dönem vatani görevini yapan ve terhisine bir ay kalan oğlu Oğuz Vural'la görüştü.

 Gürçayır Belde Belediye Başkanı Osman Özkan'ı makamında ziyaret eden Vural, görevinde başarılar diledi. Belediye Başkanı Özkan, Vural'a el dokuması kilim hediye etti. Şarkışla Kaymakamı Davut Gül'ü de ziyaret eden Vural'a, Aşık Veysel figürlü hediye takdim edildi. 

Ardından Öğretmenevi'nde partililerle bir araya gelen Vural, ''basına müdahale'' iddialarına değindi. 

Vural, "Yaşanan bu süreç içerisinde hakime güvenen var mı? Yok o yargı, yok bu yargı, yok alt yargı, yok paralel yargı... Millet şaşırdı. Adalet arayacak insanlar, artık geliyor davasının çözülmesi için torpil arıyor. Böyle adalet dağıtılmaz. Adalet mülkün temelidir" dedi.

Basın özgürlüğünün olmadığını öne süren Vural, şunları söyledi:

"Gerçekleri iletmeyen, sizin derdinizi iletmeyen bir medya halkın medyası olabilir mi? Havuzdan medya oluşturuyorlar. Böyle bir yere gidemeyiz, böyle bir demokrasi olmaz. Biz vatandaşsak, bizim özgürlüklerimizi,  haber alma hürriyetimizi ortadan kaldıran bu anlayışa karşı demokrasimize sahip çıkmamız lazım. Cumhuriyete sahip çıkmamız lazım."

-"Oğlum, bu cennet vatanda askerlik görevini deruhte etti"

Toplantının ardından AA muhabirine açıklamada bulunan Vural, Şarkışlalıra teşekkür ederek, şunları kaydetti:

"Oğlum, bu cennet vatanda askerlik görevini deruhte etti. Dolayısıyla bir ay sonra terhis olacak. Şarkışla'ya ilk defa bu vesile ile gelme imkanı buldum. Şarkışla'da oğlum misafir oldu. Şarkışlalılara çok teşekkür ediyorum. Buradan güzel anılarla ayrılacak inşallah. Her zaman Şarkışla ve misafirperverliği, askerlik yaptığı bu yerde hatıralarını her zaman dile getirecek. Bu vesileyle de tüm askerlerimize de hayırlı tezkereler, Şarkışlalılara da huzur dolu yıllar diliyorum." 

Oğuz Vural ise babasının kendisini ziyaret etmesi için uzun süredir beklediğini ifade ederek, "Uzun süredir bekliyorduk. Bir kaç kere gelme fırsatı oldu fakat gelemedi, şimdi geldi. Terhisime bir ay kaldı. Benim için de bir değişiklik oldu, iyi oldu" dedi.