MHP'nin Sivas mitingi

MHP'nin Sivas mitingi
MHP'nin Sivas mitingi
- Genel Başkan Bahçeli (2): - "Milliyetçi hareket, kucaklaşma, uzlaşma, beraberlik, istikrar ve huzurun adresidir. Milliyetçi hareket, devletle millet kaynaşmasının, milli değerlerimizin ve bin yıllık kardeşliğimizin teminatıdır. Milliyetçi hareket, Türkiye'nin bölünmesine, değerlerimizin yok edilmesine ve milletimizin kardeş kavgasına sürüklenmesine hiçbir şart altında izin vermeyecektir"

SİVAS (AA) -  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, daha önceki seçimlerde AK Parti'ye oy veren seçmenlere seslenerek, " AKP 'ye oy veren kardeşim, ülkemiz kötüye gidiyor. AKP, aldığı oyları kötü kullanmış, Türkiye'yi enkaza çevirmiştir. AKP'ye destek veren kardeşim, ülken, milletin, vatanın ve geleceğin için bu defa birlikte yürüyelim. Bunlarda hayır yok, bunlarda ümit yok" dedi.

Bahçeli, partisince Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, şahsi ihtirasları için Türk milletinin kardeşliğini bozanları, manevi değerler üzerinden yapılan ucuz siyaseti ve ülkeyi yoksulluğa ve yolsuzluğa mahkum edenleri unutmayacaklarını söyledi. 

Sivas'a yakışanın da bu olduğunu vurgulayan Bahçeli, "Milliyetçi Hareket, kucaklaşma, uzlaşma, beraberlik, istikrar ve huzurun adresidir. Milliyetçi hareket, devletle millet kaynaşmasının, milli değerlerimizin ve bin yıllık kardeşliğimizin teminatıdır. Milliyetçi hareket, Türkiye'nin bölünmesine, değerlerimizin yok edilmesine ve milletimizin kardeş kavgasına sürüklenmesine hiçbir şart altında izin vermeyecektir" diye konuştu. 

"AKP eliyle cesaretlenen ihanet çemberi ve kuşatma mutlaka kırılacak, Sivas mutlaka selamete çıkarılacaktır" diyen Bahçeli, MHP'nin bütün meselelerin üstesinden gelmeye hazır ve kararlı olduğunu anlattı. 

Karşılarına çıkacak her engeli tek başlarına aşabileceklerini dile getiren Bahçeli, "Yeter ki Sivas bizimle yürüsün, yeter ki bize destek versin" ifadelerini kullandı. 

- "Sandık önüne gittiğinizde tarihi bir tercih yapacaksınız"

Sivaslılara seslenen Bahçeli, "Buradan hepinize soruyorum, milletimize sahip çıkmaya var mısınız? Geleceğinize sahip çıkmaya hazır mısınız? Bizimle yürümeye söz veriyor musunuz? O halde bunun yolu, tam 14 gün sonra, tertemiz ellerinizle sandıkta üç hilale vuracağınız evet mühründen geçmektedir" dedi. 

Seçmenlerden, huzur, emniyet ve barış için MHP'ye "evet" demelerini isteyen Bahçeli, şunları kaydetti:

"Sandık önüne gittiğinizde tarihi bir tercih yapacaksınız. Şeref, haysiyet ve kudret için MHP'ye evet diyeceksiniz. Birlik, kardeşlik, kimlik için MHP'ye evet diyeceksiniz. Refah, aş, iş, gelecek için MHP'ye evet diyeceksiniz. AKP'ye oy veren kardeşim, ülkemiz kötüye gidiyor. AKP, aldığı oyları kötü kullanmış, Türkiye'yi enkaza çevirmiştir. AKP'ye destek veren kardeşim, ülken, milletin, vatanın ve geleceğin için bu defa birlikte yürüyelim. Bunlarda hayır yok, bunlarda ümit yok.  CHP 'ye ve diğer partilere oy veren vatandaşlarım, çağrım sizleredir, bu defa da bizimle yürüyün. Kararsız duran, tercihini henüz yapmamış kardeşim, boşuna zaman kaybetme, MHP bil ki seninle, senin yanında. Bizimle yürümeye var mısınız? Zalime karşı beraber miyiz? Haine karşı birlikte miyiz? Başkanlık sistemi düşleyen 17-25 Aralık çetesine, PKK'yla yeni Anayasa planlayan zorbalara karşı aynı safta mıyız? İşte Sivas'ın cevabı budur. İşte Sivas'ın sedası bu kadar samimi, bu kadar içtendir."

 MHP iktidarında yoksullukla savaşacaklarını, yolsuzlukla ve terörle mücadele edeceklerini, devlet ve yönetim reformuyla çürümenin önüne geçeceklerini kaydeden Bahçeli, ahlak ve kalitenin tesisiyle çöküşü engelleyeceklerini ifade etti. 

"Üreten Ekonomi Programı"yla sanayinin, iş adamlarının, aç ve açıkta kalan vatandaşların sorunlarını gidereceklerini, ekonominin büyüyeceğini, insanların refah ve zenginliğe ulaşacaklarını dile getiren Bahçeli, "Türkiye, MHP iktidarıyla, milli varlığına, tarihi misyonuna sahip çıkarak bugün içinde bulunduğu ataletten kurtulacaktır. Ülkemizi 2023'te bölgesel güç ve küresel aktör, 2053'te de küresel güç mertebesine çıkaracağız. Kaynaklarını hesaplayarak açıkladığımız plan ve projelerimiz bir yönüyle iktidar programıdır. Emeklilerimize mart ve eylül ayında bin 400 lira olmak üzere, yılda 2 bin 800 lira emekli destek ödeneği vereceğiz. Asgari ücretlilere, büyük şehirlerde her ay 100 lira şehir içi ulaşım imkanı sunacağız. Ayrıca emeklilerimizin banka promosyonu alabilmeleri, esnaflarımızın emekli aylıklarından kesilen sosyal güvenlik destek priminin kaldırılması için ne gerekiyorsa yapacağız" diye konuştu.

Bahçeli, MHP iktidarında emekliler arasındaki eşitsizliğin giderileceğini, refah payının yükseltileceğini, emeklilikte yaşa ve prim gün sayısına takılan vatandaşların mağduriyetlerinin çözüleceğini söyledi.

- "Mazotu 1 lira 75 kuruşa indireceğiz"

Mazotta, gübrede, ilaçta, tohumda, yemde, fidede, ÖTV ve KDV'yi tamamen kaldıracaklarının altını çizen Bahçeli, mazotun litresini 1 lira 75 kuruşa indireceklerini belirtti.

MHP'nin seçim vaatleri hakkında bilgiler veren Bahçeli, "Temiz siyaset, dürüst yönetim için bizimle yürü Sivas. Dik baş, tok karın, mutlu yarın için bizimle yürü Sivas" dedi. 

Bahçeli, 7 Haziran'da MHP'ye verilecek oyların, Türkiye'yi lider ülke ülküsüne götürecek yolun başlangıcı olacağını sözlerine ekledi. 

(Bitti)