Milletvekili Akyıldız ve CHP İl Teşlikatı'ndan Kılıçdaroğlu'na destek

Milletvekili Akyıldız ve CHP İl Teşlikatı'ndan Kılıçdaroğlu'na destek
Milletvekili Akyıldız ve CHP İl Teşlikatı'ndan Kılıçdaroğlu'na destek
SİVAS (AA) - CHP Sivas Milletvekili Ali Akyıldız ve Sivas İl Teşkilatı, Ocak 2016'da yapılması öngörülen 35. Olağan Kurultay'da Genel Başkan Kemal...

SİVAS (AA) - CHP Sivas Milletvekili Ali Akyıldız ve Sivas İl Teşkilatı, Ocak 2016'da yapılması öngörülen 35. Olağan Kurultay'da Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'na destek vereceklerini açıkladı.

Akyıldız, İl Başkanlığında düzenlenen basın toplantısında, partisinde son günlerde yaşanan gelişmeleri değerlendirerek, "Önümüzdeki zorlu dönemde, güçlü bir CHP'nin olması halkın umutlarını diri tutacak ve kararlı bir şekilde mücadele etmesini sağlayacaktır. CHP'nin güçlenmesinin yolu sosyal demokrasinin ruhuna uygun olarak yapılacak kongre ve kurultaylardan geçiyor" dedi.

Seçimlerin sonuçlarını değerlendirmek, geleceğe yönelik politikalar geliştirmek ve kadrolarını yenilemek üzere partide 35. Olağan Kurultay takviminin işlediğini dile getiren Akyıldız, "Olağan kurultayımızın iki ay içinde yapılması planlanmışken bugünlerde olağanüstü kurultay talebinde bulunmanın partimize ve ülkemize bir yarar sağlamayacağı kanısındayız. Bu bağlamda Sivas CHP İl Teşkilatı olarak Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun yanında olduğumuzu partilerimize ve kamuoyuna saygıyla duyururuz" ifadesini kullandı.