Milletvekili Bilgin'den BİK Şube Müdürü Yüksel'e ziyaret

Milletvekili Bilgin'den BİK Şube Müdürü Yüksel'e ziyaret
Milletvekili Bilgin'den BİK Şube Müdürü Yüksel'e ziyaret
SİVAS (AA) - AK Parti Sivas Milletvekili Hilmi Bilgin, AK Parti Sivas Merkez İlçe Başkanı Ahmet Kuzu ile Basın İlan Kurumu (BİK) Şube Müdürü Mustafa...

SİVAS (AA) - AK Parti Sivas Milletvekili Hilmi Bilgin, AK Parti Sivas Merkez İlçe Başkanı Ahmet Kuzu ile Basın İlan Kurumu (BİK) Şube Müdürü Mustafa Yüksel'i ziyaret etti.

BİK Sivas Şubesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Bilgin, ziyarette, Yüksel'den mahalli basınla ilgili bilgi aldı.

Bilgin, yaptığı konuşmada, basının kendilerini eleştirmesinden hiçbir zaman rahatsızlık duymadıklarını belirterek, bilgilendirici, yönlendirici, ilkeli haber ve yorumlara da her zaman saygı duyduklarını kaydetti.

Basının, özellikle de yerel medyanın kamu adına sorgulayıcı ve denetleyici bir görevi bulunduğunu belirten Bilgin, "Biz siyasetçiler, her zaman şehirdeki olumsuzlukları, aksaklıkları, eksiklikleri göremeyebiliriz. Hem ülke ve hem de yerel gündemin takibinde biz siyasetçiler, basından ciddi yararlanıyoruz. Hiçbir zaman ne şahsım, ne de partimiz, bu tür pozitif eleştirilerden rahatsızlık duymadık. Yasama, yürütme ve yargıdan sonra basın dördüncü güçtür. Bu gücü kötüye kullanmak isteyenlere de prim vermeyiz. Eksiklerimizi gösteren basın mensuplarına da hep saygı duyduk, kendilerine teşekkür ettik. Bundan sonra da bizi üslubuyla eleştirenlere saygımız sonsuz" ifadelerini kullandı.

Bilgin, Sivas'taki yerel gazetelerin birleşme sürecini yakından takip ettiğini hatırlatarak, "Gelinen nokta itibariyle gazetelerin güç birliği yapması Sivas adına iyi oldu" açıklamasında bulundu.

Yüksel de ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirtti.