Milletvekili genel seçiminin ardından

Milletvekili genel seçiminin ardından
Milletvekili genel seçiminin ardından
- Resmi olmayan sonuçlara göre, AK Parti'den Sivas milletvekili seçilen Selim Dursun, Suşehri ilçesine teşekkür ziyaretlerinde bulundu

SİVAS (AA) - 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde, resmi olmayan sonuçlara göre, AK  Parti 'den Sivas milletvekili seçilen Selim Dursun, Suşehri ilçesine teşekkür ziyaretlerinde bulundu.

AK Parti İlçe Başkanlık binasında, Belediye Başkanı Fazlı Yüksel, AK Parti ilçe Başkanı Rüstem Yüce ve yönetimi tarafından karşılanan Dursun, parti olarak ülkenin güvenini ve istikrarını bozmayan her şeye var olduklarını söyledi.

Seçmenlerin kendilerinin kulağını çektiğini ifade eden Dursun, "Seçmenlerimiz bizlerin kulağını çekti ama dozunu biraz fazla kaçırdı. AK Parti davası bir misyondur. AK Parti ne mücadelelerle buraya geldi. 7 Haziran seçimleri ülke seçimi değil, dünya seçimi gibi oldu. Dış güçler dahi AK Parti üzerine oyunlar oynadı. AK Partiye gönül verenlerin koalisyon sözlerine takılmaması gerekir" dedi.

AK Parti'siz bir hükümet kurmanın zor olduğunu belirten Dursun, "Tek isteğimiz, Sivas'tan bizler çıkmasaydık ama, AK parti iktidar olsaydı. Bizler kullar olarak bazı şeyleri de gözden geçirmemiz gerektiği yönde halkımız bizlere uyarı verdi. Alınan kararlara saygı duymalıyız. Bizlere destek veren vermeyen tüm Suşehri'li hemşehrilerime teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Suşehri Belediye Başkanı Fazlı Yüksel de halkın kendilerini mahçup etmediğini belirterek, "Kırgınlıklara, küskünlüklere son verelim. Rehavete kapılmayalım. Gücümüzü ortaya koyarak, yerel seçimlerde halkımıza verdiğimiz sözleri yerine getirelim. Aldatan ve aldanan olmayalım" dedi.

Dursun ve beraberindekiler daha sonra ilçe halkını ziyaret ettikten sonra Kaymakam Kadir Perçi'yi makamında ziyaret etti.

- AK Parti Suşehri İlçe Başkanı Yüce, toplantı düzenledi

AK Parti Suşehri İlçe Başkanı Rüstem Yüce, parti binasında düzenlediği basın toplantısında, 7 Haziran'da yapılan milletvekilliği seçimlerinin ülkeye hayırlı olmasını diledi.

Yüce,  partilerinin sessiz ve işini bilen bir kitleden oluştuğunu aktararak, " Türkiye 'de yüzde 41 kemikleşmiş bir oyu olan partiyiz. Bizler hayrın ve şerrin Allah'tan geldiğini bilen bir partiyiz. Bunda da bir hayrın olduğunu düşünüyoruz. Tabi ki bu sonuçlardan da bir mesajların alınması gerektiğini düşünüyoruz" diye konuştu.

Seçim sürecinde özveriyle çalışma yürüten teşkilatlarına teşekkür eden Yüce, "Allah'ın izniyle 'durmak yok yola devam' diyerek, ortak paydamız Suşehri için gece gündüz demeden var gücümüzle çalışmalarımıza devam edeceğiz. Çünkü bizler Suşehri'nin evladıyız. Suşehri'ne yakışır daha güzel hizmetleri getirmenin gayreti içerisinde olacağız. Allah yar ve yardımcımız olsun" dedi.