Milletvekili seçiminin ardından

Milletvekili seçiminin ardından
Milletvekili seçiminin ardından
- Sivas Belediye Başkanı Aydın: "Tarih bize göstermiştir ki bu ülkede güçlü bir devlet oluşturmak ancak ve ancak tek partinin iktidarı ile mümkün olabilmektedir"

SİVAS (AA) - Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, ülkede güçlü bir devlet oluşturmanın ancak tek parti iktidarıyla mümkün olabileceğini belirtti. 

Aydın, yaptığı yazılı açıklamada, 1 Kasım Genel Seçimleri'nin ülkeye ve Sivas'a hayırlı olmasını diledi. Ülkenin bulunduğu coğrafyada varlığını, birliğini sürdürebilmesi için güçlü olmak zorunda olduğunu vurgulayan Aydın, güçten kastın sadece askeri güç olmadığını belirterek, "Bu coğrafyada huzuru bulmak için her türlü güç gerekir. Ekonomik güç, demokratik güç olmazsa olmazlardır. Yine tarih bize göstermiştir ki bu ülkede güçlü bir devlet oluşturmak ancak ve ancak tek partinin iktidarı ile mümkün olabilmektedir" ifadelerini kullandı. 

Ülkenin kalkınma, büyüme ve ileriye gitme zamanlarının hep tek parti iktidarı ile yönetildiği zamanlar olduğunu aktaran Aydın, "Menderes'li, Demirel'li, Özal'lı ve Erdoğan'lı yıllar Türkiye'nin huzuru, refahı bulduğu ve İslam coğrafyasına hamilik yaptığı dönemlerdir" değerlendirmesinde bulundu.

Koalisyonların iş başına geldiği dönemlerde tek parti iktidarlarının kazanımlarının tüketildiği, yok edildiği yıllar olduğuna dikkati çeken Aydın, şunları kaydetti:

"13 yıl boyunca süren tek parti iktidarından sonra 7 Haziran'da halkımızın sandıkta ortaya koyduğu tercih sonrası bizim geleneğimizde koalisyon kültürünün olmadığını bir kez daha yaşayarak öğrendik. Partilerin koalisyon hükümeti kurmakta ne kadar zorlandığına şahit olduk. Sonuç itibarıyla da bir koalisyon kurulamadı. Ülkemiz ilk kez anayasal zorunluluk gereğince tekrar seçime gitmek mecburiyetinde kaldı. Bu kadarcık bir tökezlemede dahi dışarıdaki ve içerideki düşmanlarımız birleşerek üzerimize hücum etti. PKK'sı, DAEŞ'i, DHKP-C'si, paraleli, istihbarat örgütleri, medya güçleri hepsi Türkiye'yi diz çöktürme yarışına girdi. Ancak şükürler olsun ki aziz milletimiz saldırılara, kumpaslara, kampanyalara prim vermedi."

1 Kasım seçimlerinin parti ve milletvekili seçiminden daha çok ülkenin geleceğinin seçimi olduğunu belirten Aydın, ortaya çıkan sonucun ülkenin geleceği ve 2023 hedefleri açısından büyük bir kazanım olduğunu ifade etti. Ülkeyi bölmek ve parçalamak isteyenlere büyük bir mesaj verildiğini aktaran Aydın, "Önümüzde yeni Anayasa, Ortadoğu'nun barışı, dünyanın ilk 10 ekonomisinden biri olma hedefi için çok önemli işler durmaktadır. Kurulacak hükümetin ülkemizi bu hedeflere ulaştırmasını temenni ediyorum" açıklamasında bulundu. 

Parlamentoda milleti temsil edecek milletvekillerini tebrik eden Aydın, sonuçların ülkeye hayır getirmesini temenni etti.