Milletvekili Soluk, basın mensuplarıyla bir araya geldi

Milletvekili Soluk, basın mensuplarıyla bir araya geldi
Milletvekili Soluk, basın mensuplarıyla bir araya geldi
SİVAS (AA) - AK Parti Sivas Milletvekili Habip Soluk, kentte görev yapan basın mensuplarıyla bir araya geldi. Soluk, kentteki bir restoranda...

SİVAS (AA) - AK Parti Sivas Milletvekili Habip Soluk, kentte görev yapan basın mensuplarıyla bir araya geldi. 

Soluk, kentteki bir restoranda düzenlenen programda, AK Parti hükümetleri döneminde Türkiye'de ender rastlanan bir başarı ve istikrarın yakalandığını söyledi.

AK Parti'nin Türkiye'de 13 yıl boyunca istikrarı, can ve mal güvenliğini, kalkınmada görülmemiş bir hizmet destanını başlattığını belirten Soluk, "Millet, 1 Kasım'da büyük bir katılımla iradesini kullanmıştır. Milletin iradesi tek parti iktidarını tekrar ülkemizde gündeme getirdi. Daha hükümet kurulmadan piyasalarda bir rahatlama ve güven ortamının olduğunu hepimiz gördük" dedi.

AK Parti iktidarının hayırlı olmasını dileyen Soluk, sandık başına giden vatandaşlara teşekkür etti. Türkiye'de 1 Kasım seçimlerinin demokrasi şöleni niteliğinde geçtiğini ifade eden Soluk, "Seçimler, Türk milletinin geçmişine, geleceğine yakışır bir şekilde geçti. Seçimlerin ardından ülkemizde can ve mal güvenliğinin arttığına gönülden inanıyorum" diye konuştu.

TBMM'deki yemin töreninde ezbere okumak istediği yemin metnini unutmasının hatırlatılması üzerine Soluk, yemini ezbere okumaya karar verdiğini ancak kürsüye giderken şaşıracağını tahmin ettiğini aktararak, "Bir boşluk hissettim. Süleyman Soylu ile yan yana oturuyorduk ve kendisine 'Başkan ben burada şaşıracağım' dedim. Şaşırdık. Ben köylü çocuğuyum ve doğallığımdan bugüne kadar hiçbir şey kaybetmedim. Orada da kaybetmedim ve galiba dedim bize başa dönmek gözüküyor. Tekrar başa döndüm baştan yine ezbere okudum" dedi.

TBMM Başkanı İsmet Yılmaz'ın tekrar bakan olacağına inandığını dile getiren Soluk, onun önderliğinde milletvekilleri olarak Sivas'a hizmet etmenin gayreti içerisinde olacaklarını belirtti. 

Soluk, Sivas'a yapmayı planladığı hizmetler hakkında da bilgi verdi.