"Milli İttifak"ın Sivas mitingi

"Milli İttifak"ın Sivas mitingi
"Milli İttifak"ın Sivas mitingi
- Saadet Partisi Genel Başkanı Kamalak: - "Saadet iktidarında 500 bin ithal araba almakla övünmeyeceğiz. Yılda en az 1 milyon araba üretip satmakla övüneceğiz" - Eski BBP Genel Başkanı Destici: - "AK Parti'ye oy vermek bu seçimde HDP'ye oy vermektir. HDP'ye oy vermeyi düşündürenler var. Ne sebeple olursa olsun HDP'ye oy vermek, öncelikle PKK'nın 30 yılda yaptıkları mezalime, kan ve gözyaşına ortak olmak demektir"

SİVAS (AA) - Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, "Saadet iktidarında 500 bin ithal araba almakla övünmeyeceğiz. Yılda en az 1 milyon araba üretip satmakla övüneceğiz" dedi.

Kamalak, Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen "Milli İttifak" mitinginde yaptığı konuşmada, çok göç veren Sivas'a fabrika kuracaklarını söyledi.

Sivas'ı tarım kenti yapacaklarını dile getiren Kamalak, kentteki birçok iş yerinin kapandığını öne sürdü. Kamalak, "Fabrika kurmayan, mevcutları da satan, eşe dosta peşkeş çeken bir ülkenin işsizliği çözmesi, fakirliği yenmesi mümkün mü?" ifadesini kullandı.

İktidarın "Türkiye'nin bu yıl 500 bin otomobil satın almasıyla" övündüğünü savunan Kamalak, "İşte Milli görüş farkı burada çıkıyor. Saadet iktidarında 500 bin ithal araba almakla övünmeyeceğiz. Yılda en az 1 milyon araba üretip satmakla övüneceğiz" diye konuştu.

Milli Görüş koalisyonunda havuz sistemi oluşturduklarını, faiz lobisinin hortumunu kestiklerini, "D8"i kurduklarını anlatan Kamalak, yaşanabilir Türkiye için Milli İttifak'ın iktidara gelmesi gerektiğini belirtti.

- "Amaçları Türkiye'yi demokratikleştirmek değil"

Eski BBP Genel Başkanı Mustafa Destici de 13 yıldır yönetenlerin Türkiye'yi darbe anayasasından kurtarmadığını savundu.

Halkın yetki vermesine rağmen AK Parti'nin anayasayı değiştirmediğini öne süren Destici, "Bunların amacı Türkiye'yi demokratikleştirmek, hukuk devleti yapmak değil. İktidarlarını PKK ile ele ele, kol kola girerek devam ettirmek istiyorlar" iddiasında bulundu.

Türk İslam coğrafyasında kan ve gözyaşı bulunduğuna işaret eden Destici, Türkiye'yi yönetenlerin bunun daha da artmasına neden olduğunu savundu. Destici, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'dan, Mısır'da darbeyle görevinden uzaklaştırılan seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin idamdan kurtulması için girişimde bulunmasını istedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın her gün bir şehirde, açılış bahanesiyle partisine oy istediğini iddia eden Destici, "Çünkü paçalar tutuşmuş vaziyette. Kaybı, çöküşü onlar da görüyor. Onun için Sayın Cumhurbaşkanına diyorum ki makamına önce sen saygı göstereceksin ki sonra diğer siyasetçilerden ve milletten bekleyeceksin" görüşünü bildirdi.

Destici, Türkiye'nin Milli İttifak ile yürüyeceğini belirterek, şunları kaydetti:

"AK Parti'ye oy vermek bu seçimde HDP'ye oy vermektir. HDP'ye oy vermeyi düşündürenler var. Ne sebeple olursa olsun HDP'ye oy vermek, öncelikle PKK'nın 30 yılda yaptıkları mezalime, kan ve gözyaşına ortak olmak demektir. Bu vebale girersiniz, gelecekte yapacaklarının da vebalini şimdiden üstlenmiş olursunuz. Onun için burada, bu seçimde AKP 'ye oy vermek HDP'ye oy vermektir. HDP'ye oy vermek de AKP'ye oy vermektir. Burada oy verilecek tek adres var, o da Milli İttifak."

İktidara geldiklerinde bütün faizleri sileceklerini dile getiren Destici, emekliye, çalışan tüm kesimlere yüzde 50 zam ve iki bayram ikramiye vereceklerini ifade etti.

Taşeron işçiliği sona erdireceklerini anlatan Destici, "İşçi, memur, öğretmen, polis hakkını alacak. Kadro düzenlemesi yapacağız. Evsiz aile bırakmayacağız. Her yıl 100 bin kişiye bedava ev vereceğiz. Okula giden bütün çocuklarımızın yemek ihtiyacını gidereceğiz" diye konuştu.