Milli Savunma Bakanı Yılmaz:

Milli Savunma Bakanı Yılmaz:
Milli Savunma Bakanı Yılmaz:
- "80 yılda yapılamayan şeyleri yaptık, 80 yılda yapılanlardan katbekat fazlasını yaptık ama yetmedi hala ihtiyacımız var"

SİVAS (AA) - Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, "80 yılda yapılamayan şeyleri yaptık, 80 yılda yapılanlardan katbekat fazlasını yaptık ama yetmedi hala ihtiyacımız var" dedi.

Yılmaz, bir düğün salonunda düzenlenen AK Parti Zara İlçe Kongresi'nde yaptığı konuşmada, CHP ve MHP 'nin Sivas'ın ötesine geçemediğini savundu. CHP'nin iktidar talebi olmadığını, başarı kriterinin yüzde 30 oy oranını yakalamak olduğunu iddia eden Yılmaz, yüzde 30 ile iktidar olunamayacağını belirtti.

Yılmaz, oy oranı yaklaşık yüzde 15 olan MHP'nin ise iktidar talebinin olmadığını öne sürerek, halkın, 2015 seçimlerinde de yine AK Parti'ye destek vereceğine inandığını ifade etti.

Yapacak daha çok işleri olduğunu belirten Yılmaz, "80 yılda yapılamayan şeyleri yaptık, 80 yılda yapılanlardan katbekat fazlasını yaptık ama yetmedi hala ihtiyacımız var" diye konuştu. 

CHP'nin eleştiriye bile tahammülü olmadığını savunan Yılmaz, şunları kaydetti:

"Meclis'te sayın Başbakanımız 'darbecisiniz' dedi, buna kızdılar. Kızmaya gerek yok. Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz. 'Ben darbeci değilim' diyor. İyi ama buna bakılır mı? Sen darbe yapan Sisi'yi tebrik edersen, halkının üzerine kimyasal silah kullanan Beşşar Esad'ın yanında durup desteğini verirsen, Beşşar Esad'ın yurdundan sürdüğü kızı görmeyip Türkiye'de dilenmek zorunda kalan Suriyeli kızı görüp, Beşşar Esad'da bir kusur görmüyorsan ve hala kendinden farklı düşünenlere tahammül edemiyorsan ve en büyük tepkiyi gösteriyorsan... Bunlar, kendilerini milletin, devletin sahibi, geri kalan halkı da maraba sanıyorlar" şeklinde konuştu. 

Bakan Yılmaz, yaptıklarının yapacaklarının teminatı olduğunu dile getirerek, "Demokrasi alanında, ekonomi alanında çok güzel şeyler yaptık" dedi.

Türkiye'nin değiştiğine işaret eden Yılmaz, "Şimdi Türkiye güçlü, ne milletin dininden ne milletinin kıyafetinden ne de milletinin dilinden korkar" ifadelerini kullandı.

Yılmaz, AK Parti hükümetleri döneminde eğitimde, sağlıkta, tarımda, hayvancılıkta gelinen noktayı da anlattı.

Bakan Yılmaz, daha sonra, AK Parti İmranlı İlçe Başkanlığı Olağan Kongresine katıldı. İmranlı Belediye Düğün Salonu'nda düzenlenen kongrede konuşan Yılmaz, iktidarları döneminde yapılan çalışmaları anlattı.

Eski Türkiye'nin IMF'den borç aldığını anımsatan Yılmaz, "Şimdi Amerika'dan tek kuruş yardım almıyoruz. Aksine dünyada milli gelire oranı açısından en fazla yardım eden ülke, Türkiye. Miktar bakımından da dördüncü sıradayız" diye konuştu.

Yılmaz, eskiden 36 milyar dolar ihracat yapan Türkiye'nin iktidarları döneminde ihracatta 150 milyar doları aştığını belirtti. 

Iğdır ve Hakkari'de havaalanlarını hizmete açtıklarını dile getiren Yılmaz, hava yolunu halkın yolu haline getirdiklerini söyledi.